Європейська комісія подала позов проти Угорщини через законодавство, яке стосується "захисту суверенітету".


За повідомленням Укрінформу, ця інформація була опублікована сьогодні на веб-сайті Європейської комісії.

Сьогодні Європейська комісія ухвалила рішення ініціювати позов проти Угорщини в Суді ЄС, оскільки вважає, що її національний закон "Про захист суверенітету" суперечить нормам законодавства Європейського Союзу. Цей закон передбачає створення "Офісу із захисту суверенітету", який покликаний розслідувати дії, що, ймовірно, здійснюються на користь інших держав або іноземних організацій, установ чи фізичних осіб, які нібито загрожують суверенітету Угорщини, - зазначено в комюніке Єврокомісії.

Як вказується, обмеження, встановлені цим національним законодавством Угорщини, також поширюються на організації, які отримують фінансування з-за кордону і, як вважається, можуть чинити вплив на виборчі результати або на рішення виборців.

У лютому 2024 року Європейська комісія направила до Угорщини офіційний лист-попередження, в якому висловила свої занепокоєння. Оскільки реакція Угорщини на це повідомлення не задовольнила вимоги Єврокомісії, у травні 2024 року Комісія вирішила перейти до наступного етапу та надіслала "обґрунтовану думку". У цьому документі йшлося про серйозні наслідки угорського законодавства у контексті дотримання Хартії ЄС з охорони фундаментальних прав, вплив на основні свободи у внутрішньому ринку ЄС, а також про відповідність угорських норм європейському законодавству щодо захисту бази даних.

У відповідь на ці зауваження Угорщина заявила, що її закон про "захист суверенітету" не порушує законодавство ЄС, і всі занепокоєння, що піднімалися у листі, не є обґрунтованими.

Після детального аналізу відповідей, отриманих від угорських органів влади, Єврокомісія встановила, що спірні положення угорських законодавчих актів, які викликали найбільше занепокоєння, залишилися без змін. Це стосується порушень основоположних прав, викладених у Хартії ЄС. Зокрема, мова йде про дотримання приватності та сімейного життя, свободу слова та інформації, право на мирні збори, законні професійні переваги та презумпцію невинуватості.

Згідно з висновками Європейської комісії, угорські закони порушують декілька основних свобод, які є ключовими для внутрішнього ринку ЄС. Зокрема, це стосується норм європейського законодавства, що регулюють електронну комерцію, надання послуг та охорону баз даних.

Як стало відомо, 12 грудня 2023 року угорський парламент, відомий як Національна Асамблея, ухвалив закон, що має на меті "захист суверенітету". Цей закон передбачає створення спеціального виконавчого органу, який буде уповноважений розслідувати "будь-які дії, що фінансуються з-за кордону і можуть впливати на виборчі результати, волевиявлення громадян або підтримувати таку діяльність". Згідно з новими положеннями, результати розслідувань можуть широко оголошуватися, що, у свою чергу, може призвести до "стигматизації" окремих осіб та організацій. Це зачіпає багатьох громадських активістів, організації, медіа та окремих журналістів.

Related posts