6 продуктів, що сприяють мозковій діяльності та мають захисні властивості проти раку.


РБК-Україна (проект Styler) інформує про шість видів овочів, які обов'язково повинні бути присутніми в харчуванні кожної людини.

За словами дієтолога Наталії Самойленко, броколі є одним з найпопулярніших овочів сімейства хрестоцвітих і не дарма.

Цей овоч з ніжним смаком багатий на важливі поживні елементи, такі як магній, калій, вітамін В6, вітамін С та фолієва кислота, які мають суттєве значення для нашого організму.

Крім того, цей овоч відіграє важливу роль у процесах синтезу ДНК, клітинного поділу та формуванні еритроцитів.

Вона є відмінним джерелом ряду корисних речовин, серед яких вітаміни К та С.

Вітамін К необхідний для здоровʼя кісток і серця, а також важливий для роботи мозку. Ця поживна речовина необхідна для функціонування білків, необхідних для здоровʼя кісток, згортання крові та декальцинації артерій.

Червонокачанна капуста має додаткові переваги антоціанів, які є рослинними пігментами, які надають червонокачанній капусті яскравий колір.

Цей продукт є також відмінним джерелом вітаміну B6 і вітаміну A, а також важливих поживних речовин, які потрібні для ключових процесів, таких як підтримка імунної системи, клітинна взаємодія, а також ріст і розвиток.

Сира кольорова капуста вирізняється надзвичайно високим рівнем антиоксидантної активності. Окрім низького вмісту вуглеводів, вона багата на різноманітні вітаміни та мінерали, а також містить корисні сполуки, такі як поліфеноли, флавоноїди і глюкозинолати, які забезпечують захист організму.

Включає значну кількість корисних елементів, таких як вітамін С, вітамін К та фолієва кислота.

Рукола являє собою відмінне джерело ключових вітамінів і мінералів, серед яких фолієва кислота, вітамін С і вітамін К. Крім того, вона насичена глюкозинолатами та антиоксидантами, зокрема флаванолами, такими як кемпферол, кверцетин і глікозид ізорамнетин.

Більше того, рукола та інші зелені листові овочі містять поживні речовини та рослинні сполуки, такі як нітрати, флавонолові антиоксиданти та фолієву кислоту, які можуть захистити від зниження когнітивних функцій.

Цей продукт визнано одним із найцінніших завдяки вмісту вітамінів, мінералів і фітонутрієнтів, які здатні запобігати розвитку ракових захворювань.

У цьому продукті міститься велика кількість вітамінів і мінералів, серед яких кальцій, залізо, вітамін А, вітамін С та вітамін К.

У великих кількостях хрестоцвіті овочі можуть викликати здуття живота.

Особам, які вживають антикоагулянти, слід зменшити споживання певних продуктів. Це обумовлено тим, що деякі овочі родини хрестоцвітих, такі як шпинат, капуста і броколі, містять значну кількість вітаміну К, здатного впливати на процеси згортання крові.

Якщо у вас діагностовано гіпотиреоз (знижена функція щитовидної залози), вам також слід обмежити або уникати споживання хрестоцвітих овочів.

Крім того, людям з гастритом, виразками, панкреатитом, а також захворюваннями печінки і нирок варто обмежити споживання хрестоцвітих овочів, оскільки вони можуть активізувати діяльність шлунково-кишкового тракту.

Related posts