Акцизи на пальне, виплати для внутрішньо переміщених осіб, оновлені регламенти в школах: які зміни чекають на Україну з 1 вересня


В парламенті висунули пропозицію суттєво збільшити акцизи на паливо

Детальніше про ключові вересневі зміни читайте у матеріалі РБК-Україна. Контракти.UA подають цю інформацію.

Нещодавно ухвалені зміни до Податкового кодексу передбачають зростання ставок акцизу на пальне в Україні для наближення їх до європейського рівня.

Підвищення відбуватиметься поступово протягом чотирьох років: старт запланований на 1 вересня 2024 року, а завершення – на 1 січня 2028 року.

Починаючи з наступного місяця:

За прогнозами Національного банку України, збільшення акцизів може призвести до подорожчання пального до кінця 2024 року понад 9%.

З початку вересня фахівці не прогнозують значних коливань цін на бензин та дизельне пальне.

Генеральний директор консалтингової фірми "А-95" Сергій Куюн зазначив, що останнім часом світові закупівельні ціни знизилися, що дозволяє компенсувати підвищення податку. Водночас він припустив, що ціни на автогаз можуть дещо зрости, оскільки акциз на нього буде підвищено більше.

Слід підкреслити, що наразі ухвалений законопроєкт стосовно акцизного податку перебуває в очікуванні підписання президентом України.

Наступного місяця завершується період виплат грошової допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб в Україні. Нагадаємо, що в березні уряд визначив термін отримання цієї допомоги на шість місяців (до 1 вересня 2024 року) та впровадив нові правила призначення виплат.

Міністр реінтеграції та тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що внутрішньо переміщені особи продовжать отримувати допомогу й після 1 вересня.

Йдеться про такі категорії переселенців:

Зазначимо, що переселенці в Україні отримують щомісячні виплати від держави: 3 тисячі гривень для неповнолітніх та осіб з інвалідністю, і 2 тисячі гривень для дорослих. Уряд вже кілька разів змінював правила надання допомоги та умови її припинення.

Від початку повномасштабної війни власники домогосподарств, які тимчасово прихистили внутрішньо переміщених осіб у власних будинках, отримували щомісячну грошову компенсацію у розмірі 450 грн за особу (900 грн взимку) за програмою "Прихисток".

Згідно з інформацією, наданою Донецькою обласною державною адміністрацією, з 1 вересня 2024 року виплати в рамках цієї програми будуть припинені. Це пов'язано із завершенням терміну дії угод між Міністерством реінтеграції та міжнародними партнерами, а також виснаженням фінансових ресурсів донорів проєкту "Прихисток".

Зараз уряд продовжує переговори з міжнародними партнерами стосовно можливості надання таких виплат у майбутньому. Хоча в державному бюджеті наразі не передбачено коштів для програми "Прихисток" для приватних домогосподарств, все ж розглядається перспектива продовження цього проєкту у 2025 році.

Початок навчального року в українських школах заплановано на 2 вересня і триватиме він до 30 червня 2025 року. Такий розклад затвердило Міністерство освіти і науки, ввівши при цьому кілька важливих новацій:

Крім того, з вересня в українських школах розпочнуть роботу офіцери служби освітньої безпеки.

Вони відповідатимуть за підтримання правопорядку в освітніх закладах, здійснюватимуть патрулювання навколишньої території, запобігатимуть правопорушенням і контролюватимуть пропускний режим, щоб унеможливити проникнення сторонніх осіб або підозрілих предметів, які можуть становити загрозу для безпеки учнів.

Більше про головні новації в освітньому процесі можна прочитати в окремому матеріалі.

Черговий етап обмежень на продаж нікотиновмісних виробів в Україні починається з 1 вересня 2024.

Товари з нікотином для орального застосування буде заборонено ввозити, транспортувати, зберігати та реалізовувати на території України без наявності акцизної марки.

Розглядається продукція з кодом УКТ ЗЕД 2404 91 90 00, яка включає вироби для орального використання, що містять тютюн, перероблений тютюн, нікотин, альтернативи тютюну або нікотину. Ці вироби призначені для вдихання без процесу горіння, а також інші продукти з вмістом нікотину, які забезпечують надходження нікотину в організм людини. До прикладу, це можуть бути снюси.

Залишки виробів, що містять нікотин і були виготовлені або імпортовані в Україну до 1 вересня 2024 року без акцизних марок, можна реалізовувати, перевозити та зберігати протягом місяця після вступу в силу заборони, тобто до 1 жовтня.

У липні в Україні почали діяти нові обмеження щодо продажу ароматизованих сигарет, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин для них, а також сигаретних упаковок із невідповідним маркуванням. За порушення цих правил передбачено штраф у розмірі від 20 тисяч до 50 тисяч гривень.

Уряд змінив умови доступного іпотечного кредитування за програмою єОселя. Нові правила передбачають зниження розміру першого внеску для окремих категорій громадян, зокрема:

Рішення Кабінету Міністрів щодо оновлених умов програми єОселя вступить в силу 19 вересня 2024 року.

Поїзди Інтерсіті+ Київ-Одеса курсуватимуть впродовж усього року, а не лише влітку. "Укрзалізниця" запроваджує рейс на постійній основі з 6 вересня.

Зазначимо, що з 1 вересня 2024 року старий веб-ресурс "Укрзалізниці" для придбання і бронювання квитків більше не працюватиме. Усі його функції будуть передані новому сайту та мобільному додатку.

Related posts