Android 15 випередив iOS 18: представлені п'ять ключових переваг нової операційної системи (відео)


Android та iOS - дві основні операційні системи, якими користуються майже всі смартфони та планшети у світі. 14 жовтня Google випустила нову версію під назвою Android 15, яка отримала багато корисних функцій. Аналітики сайту Android Police назвали п'ять головних переваг над iOS 18.

Apple традиційно славиться своєю увагою до конфіденційності та безпеки користувачів, проте в останні роки Google почав активно протистояти цьому вектору. Остання версія Android використовує штучний інтелект для виявлення шахрайських дій, активно бореться зі шкідливим програмним забезпеченням і впроваджує нові функції, спрямовані на захист телефонів від крадіжок.

Android 15 презентує трійку нових засобів захисту проти шкідливих програм:

Усі три функції, які варто уникати у повсякденному використанні, проте можуть стати в нагоді у критичних ситуаціях. На думку експертів, функції iOS від Apple, зокрема Activation Lock та Find My, не можуть зрівнятися з новими можливостями Android 15.

Theft Detection Lock інтегрує штучний інтелект, технології машинного навчання та вбудовані сенсори руху для виявлення спроби викрадення телефону у його власника. У разі виявлення раптового і швидкого переміщення, подібного до того, як телефон виривають з рук, система миттєво блокує пристрій. Це має велике значення, оскільки вкрадений пристрій, що не заблокований, може дати злодієві доступ до двофакторної аутентифікації, менеджерів паролів, конфіденційних додатків та особистої інформації.

Сервіс Remote Lock дає можливість заблокувати ваш смартфон через спеціалізований сайт Android.com/lock. Для цього необхідно вказати та підтвердити номер телефону, пов'язаний із пристроєм. У свою чергу, система Find My від Apple вимагає, щоб користувачі входили до iCloud та проходили двофакторну аутентифікацію, перш ніж отримати можливість заблокувати свій девайс.

Функція Offline Device Lock дозволяє заблокувати телефон у випадку його переходу в автономний режим, наприклад, коли злочинець або хакер вимикає Wi-Fi чи мобільний зв'язок, щоб завадити власнику здійснити віддалену блокування чи видалення даних.

Найкраща частина всіх трьох функцій полягає в тому, що вони не заважають користувачеві. Якщо будь-які з них активуються випадково, для їх скасування достатньо ввести PIN-код або пароль Вашого пристрою.

Android 15 значно краще адаптований для використання на великих планшетах і складних смартфонах. Серед ключових нововведень можна виділити фіксовану панель завдань і можливість зберігати пари додатків. Якщо ви користуєтеся пристроєм з великим екраном, просто проведіть пальцем вгору з нижньої частини дисплея, щоб активувати панель завдань. Вона дозволяє додавати програми та швидко відкривати нові.

Це підвищує багатозадачність пристроїв, особливо планшетів та "розкладачок". Тепер можна закріпити панель завдань у Android 15 у нижній частині екрана, подібно до того, як працює Dock у macOS або меню "Пуск" у Windows на робочому столі. Повернення постійної панелі завдань спрощує запуск програм, створення розділених уявлень та пар програм, а також активацію плаваючих вікон.

"Хоча iPadOS має схожу (але не точну) функціональність, Apple практично не додала нових функцій, специфічних для iPad, в iOS 18, що дає Android перевагу", -- зазначають у Android Police.

Пари додатків в Android 15 стали ще потужнішими, незалежно від того, чи використовуєте ви планшет, доладний або звичайний смартфон. Об'єднавши програми в пару, їх можна зберегти на головному екрані поряд. При натисканні на іконку, обидві програми відкриваються разом як одна. Це справжній прорив для людей, які часто використовують кілька додатків для багатозадачних проєктів. iOS ніяк не підтримує розділений екран або пари програм у жодній якості, тому Android 15 вирвався вперед.

Нова функція Private Space в Android 15, яка дозволяє відокремити робочі завдання від особистого життя, є надзвичайно корисною. Проте в цій сфері Apple вже випередила Google, впровадивши подібні функції для блокування і приховування програм в iOS 18. Проте Android 15 пропонує ще одну вражаючу функцію, пов'язану з конфіденційністю: можливість вибирати конкретні додатки для запису екрана, що забезпечує захист від небажаної передачі або збереження інформації.

Circle to Search ("Коло пошуку") — це одна з тих можливостей, які бракують на iPhone. Хоча цей функціонал доступний на iOS через Google, його ефективність значно поступається аналогічному рішення на Android.

В Android 15 функція Circle to Search стала ще кращою, адже тепер за її допомогою можна швидко розпізнавати пісні. Це швидше, ніж ярлик Shazam на панелі керування iOS.

Раніше писали, як працюють нові "протиугінні" функції Android. Вони допомагають захистити цінні дані від злодіїв, якщо вони раптом вихоплять або ще якось заволодіють пристроєм.

Також були надані рекомендації щодо функцій Android, які варто вимкнути для покращення роботи акумулятора смартфона. Розробники створили налаштування, які дозволяють пристрою ефективніше використовувати енергію і зберігати заряд на тривалий час.

Related posts