Аудит резервів: яким чином буде проводитися перевірка і чи вплине це на їхню подальшу чисельність?
Сім ознак підприємства, що вважають критичним для України.
Згідно зі змінами в базовій постанові № 76 від 2023 року про бронювання, до 15 листопада необхідно здійснити аудит заброньованих військовозобов'язаних. Також на паузу поставили електронне бронювання в "Дії".
Цю інформацію містить стаття на LB.ua.
Впродовж 2022-2023 років в Україні було близько 540 тисяч заброньованих, а за серпень-вересень 2024 року їх стало понад мільйон. Про це повідомив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.
Основною причиною різкого збільшення кількості бронювань вважають введення нової електронної опції через "Дію", яке планується на літо 2024 року.
Керівники підприємств та організацій нерідко просто перепродавали бронювання, тоді як особи, які отримували повістки від ТЦК, за 20 хвилин потрапляли до списку заброньованих. Щодо другого аспекту, обласні військові адміністрації створили безліч заброньованих підприємств та установ, застосовуючи "різні критерії" для оцінки їх критичності, - зазначається у роз'ясненні.
До категорії стратегічних підприємств для України належать такі:
Основні зміни в постанові, які набрали чинності в червні 2024 року, стосувалися вже 100 % працівників підприємств, що займаються будівництвом фортифікаційних об'єктів, а також працівників підприємств оборонно-промислового комплексу, електроенергетики, ядерної, вугільної та нафтової галузей, замість базових 50 % у попередній редакції постанови.
Також було відновлено бронювання для представників поліції та співробітників ДСНС: 50% усіх працівників отримали ці пільги, а ще 40% - за умови обґрунтованого запиту міністра внутрішніх справ.
Було внесено додаткові корективи, які забезпечили можливість отримання відстрочки для операторів, що займаються протимінною діяльністю. У серпні Кабінет Міністрів затвердив нововведення до постанови, що дозволили великим інтернет-провайдерам та мобільним операторам забронювати своїх співробітників від мобілізації.
25 жовтня уряд ухвалив нове протокольне рішення, в якому підтвердив, що працівники, що отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, матимуть можливість без труднощів продовжити його на той же термін. Одночасно аудит компаній, які отримали цей статус протягом останніх чотирьох місяців, триватиме до 15 листопада.
"За результатами перевірок відповідальні міністерства визначать, чи мали місце недобросовісні дії та чи носять вони потенційно корупційний характер. На основі цих даних уряд оновить критерії бронювання і скоригує їх так, щоб механізм працював і на користь нашої безпеки та оборони, і на користь нашої економіки", -- йдеться в протокольному рішенні.
У платформі "Дія" до 15 листопада призупинили можливість бронювання працівників від мобілізації. Протягом цього часу проходитиме перевірка заброньованих військовозобов'язаних.
Менш ніж за місяць -- із 17 липня по 5 серпня -- бронювання через Дію отримали майже 120 тис. працівників підприємств.
ТСН.ua також повідомляло, що в Україні були оновлені правила бронювання працівників. Нововведення включають перерву в процесі бронювання, можливість здійснення бронювання через інтернет, а також підготовку нових ініціатив, пов'язаних з економічним бронюванням.