Чому з роками час здається швидкоплиннішим: вчені знайшли пояснення цього феномену.


Як розповісти про те, як час минає непомітно. Джерело: Freepik

Чи відчували ви коли-небудь, що оглядаючись назад, роки пройшли, немов у тумані? Багато людей усвідомлюють, що зістарившись, їхнє сприйняття часу зазнає змін.

Дослідники, які представили свої результати в журналі European Review, виявили причини, чому у людей виникає відчуття, що з віком час пролітає швидше, повідомляє Earth.

Дослідники вважають, що з віком у людини змінюється сприйняття часу, що пов'язано з фізичними трансформаціями мозку та тіла в процесі старіння. Автори роботи зазначають, що існує різниця між об'єктивно вимірюваним часом, зафіксованим годинником, і тим, як цей час сприймається нашим мозком.

Час, який сприймає наш мозок, є послідовністю образів, які відображають навколишній світ і створюються органами чуття людини. Простіше кажучи, мозок людини обробляє низку ментальних образів на основі того, що ми бачимо, чуємо та переживаємо. Коли люди молоді, то мозок отримує й обробляє ці образи швидше. З віком обробка образів сповільнюється через фізичні зміни, такі як деградація нейронних шляхів у мозку, вважають учені.

Дослідники стверджують, що дні, насичені новими знаннями або інтенсивною діяльністю, сприймаються як довші порівняно з типовими днями. Це пояснюється тим, що в такі моменти мозок обробляє більшу кількість інформації та генерує більше уявлень.

Проте існує ще одна причина, на яку вказують науковці. Зокрема, зі збільшенням віку життя людини стає більш одноманітним. Внаслідок цього в повсякденності зменшується кількість визначних моментів та нової інформації. Як наслідок, індивід отримує менше нових вражень. Це призводить до відчуття, що дні, тижні та місяці проходять швидше, адже мозку потрібно обробляти менше незабутніх подій, які могли б розмежувати різні часові періоди.

Раніше OBOZ.UA розповідав про причини скоротити час користування гаджетами.

Related posts