Чому не слід відновлювати Чигиринську атомну електростанцію?


Експерт у сфері енергетичної політики ГО "Екодія", спеціаліст з атомної енергетики в Україні, що займається питаннями виведення атомних електростанцій з експлуатації та управління радіаційними відходами.

На мою думку, Україна знову стоїть на межі атомних амбіцій, які більше співзвучні з історією, аніж із сучасними потребами та викликами.

Зведення атомних енергоблоків, і тим паче нових електростанцій, є надзвичайно витратним процесом і займає багато років. У ситуації повномасштабної війни та енергетичної кризи Україна не має ні часу, ні ресурсів для подібних проектів.

Компанія Westinghouse, яка пропонує Україні реактори AP1000 для завершення будівництва Чигиринської АЕС в Черкаській області, вже довела свою неспроможність успішно виконувати подібні проекти. У Сполучених Штатах ці ініціативи закінчувалися невдачами, значними перевитратами бюджету та зривами термінів, а середня вартість одного реактора перевищувала 15 мільярдів доларів. Враховуючи ці проблеми, цілком зрозуміло, що в умовах України, з усіма викликами війни та відновлення інфраструктури, подібний підхід може виявитися ще більш ризикованим.

Related posts