Державний бюджет на 2025 рік: Марченко поділився інформацією про напрямки витрат.


Міністр фінансів Сергій Марченко розповів про видатки, які передбачені державним бюджетом на 2025 рік - зокрема про доплати вчителям, кошти для зменшення розміру кредитів підприємств ОПК і підтримку українців за кордоном

Цю інформацію він озвучив під час свого виступу у Верховній Раді.

Міністр наголосив, що наступного року зовнішня фінансова підтримка України складатиме $38,4 млрд. Водночас дохідну частину держбюджету збільшили на 2,8 млрд грн під час доопрацювання проєкту другого читання.

Як зазначив Марченко, в державному бюджеті на наступний рік заплановано виділити 12 мільярдів гривень на доплати для вчителів. Також відбулося збільшення видатків для певних органів у сфері безпеки та оборони: на модернізацію військової техніки та озброєння передбачено 1 мільярд гривень.

У рамках державного бюджету заплановано виділення 500 млн грн на фінансування, що дозволить знизити витрати на кредити для підприємств оборонно-промислового комплексу.

На компенсацію витрат на лікарські засоби (як повну, так і часткову) для підприємств, що займаються роздрібним продажем медикаментів, було заплановано додаткові фінансові ресурси в обсязі 646 млн грн.

Крім того, враховано витрати Міністерства культури та стратегічних комунікацій на проєкти, що стосуються стратегічної комунікації, а також на інші ініціативи, спрямовані на формування позитивного іміджу України, які становлять 488 млн грн.

На підтримку українців, які перебувають за межами країни, а також для заснування Міністерства єдності українців виділено 150 мільйонів гривень.

"Збільшено видатки Міністерства соціальної політики в сумі 1,4 млрд грн. Зокрема, надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, 100 млн грн на розвиток цифрових технологій, оплата хмарних ресурсів. 328 млн грн на послуги денного догляду для дітей з інвалідністю", - заявив глава Мінфіну.

Одночасно підвищено фінансування Державної програми розвитку тваринництва з спеціальних фондів до 1 мільярда гривень.

Для Харкова у держбюджеті передбачені субвенції на аварійно-відновлювальні роботи, компенсації за знищене житло (3 млрд грн) та пошкоджене майно (1 млрд грн).

Водночас публічні інвестиції у розмірі 36,4 млрд грн розподілили за напрямками:

"Для розширення ресурсної бази місцевих бюджетів було висунуто пропозицію направити до бюджетів територіальних громад додаткові 4% від податку на доходи фізичних осіб. Як зазначив Марченко, прогнозований обсяг додаткових фінансових ресурсів для громад перевищить 12 мільярдів гривень."

Таке фінансування планують спрямувати на розрахунки за комунальні послуги та енергетику для опалювального сезону 2024-2025.

Related posts