Державний департамент США повідомив про запуск ініціатив з малими модульними реакторами в Україні.


Усього буде три партнерські проєкти

Сполучені Штати та Україна уклали угоду щодо впровадження проектів, що стосуються технології малих модульних реакторів. Ці ініціативи сприятимуть Україні в становленні лідером у галузі безпечної атомної енергетики та зменшення викидів в промисловості.

Цю інформацію опубліковано на веб-сайті Державного департаменту США.

Сьогодні на Конференції ООН з питань зміни клімату, що проходить у Баку, Азербайджан (COP 29), заступниця державного секретаря США з контролю над озброєннями та міжнародної безпеки Бонні Дженкінс спільно з міністром енергетики України Германом Галущенком оголосили про запуск трьох партнерських проєктів в рамках ініціативи "Основна інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів" (FIRST), як зазначає Держдепартамент.

Перший етап передбачає створення екологічно чистого пального на основі демонстраційного заводу, який використовує технології малих модульних реакторів.

На другому етапі даного проєкту, що розпочався на COP 27, в Україні буде зведено демонстраційний завод для виробництва чистого водню та аміаку, який є важливим елементом у виробництві сільськогосподарських добрив. Для цього буде застосовано модульну технологію ММР.

Проєкт виконується багатонаціональним консорціумом з Японії, Республіки Корея, України та США.

Другий проект передбачає трансформацію вугільних електростанцій України в безпечні атомні електростанції малих та середніх потужностей. Це буде здійснено з урахуванням існуючої інфраструктури та підготовки працівників до нових умов роботи.

Заплановано виконати аналіз локалізації та доцільності, а також створити всебічну стратегію інтеграції в енергетичну систему. Крім того, буде надано консультаційні послуги з переходу від вугілля до відновлювальних джерел енергії.

Третій проєкт створить стратегічний план та забезпечить технічну допомогу для відновлення, оновлення та зменшення викидів в сталеливарній галузі України з використанням технологій ММР. Цей стратегічний план передбачає застосування екологічно чистої електроенергії, тепла та водню, що виробляються за допомогою ММР, для виготовлення сталевих виробів з низьким рівнем впливу на навколишнє середовище.

Related posts