Дієтолог вказала на поширені помилки, які часто роблять люди під час обіду.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Мirror.
Дієтолог та фармацевт Дебора Грейсон поділилася рекомендаціями щодо того, що варто споживати, а від чого краще утриматися під час їжі, а також як це може позначитися на нашому здоров'ї.
Варто їсти зелень разом із багатими на вітамін С фруктами чи овочами, щоб допомогти організму засвоювати більше заліза.
Поєднання броколі, капусти та шпинату із такими продуктами, як перець, помідори, ківі, ягоди та цитрусові, може допомогти активувати залізо в зелені.
Зелена листова рослинність є джерелом вітаміну С, проте цей вітамін часто руйнується під час кулінарної обробки. Тому вживання фруктів на завершення трапези або їх додавання до салату може сприяти підвищенню рівня заліза в організмі.
Для більшості дорослих особин необхідно приблизно 25 мг білка за раз, що можна отримати з продуктів тваринного походження, а також з квасолі та інших бобових культур.
Важливість достатньої кількості білка в організмі важко переоцінити, адже він виконує численні функції, зокрема сприяє відновленню пошкоджених тканин. Крім того, білок допомагає регулювати споживання вуглеводів у раціоні, що позитивно впливає на рівень цукру в крові та контролює почуття голоду.
Сидіть за столом, а не сутулячись на дивані, щоб покращити поставу та полегшити процес проходження їжі через травну систему.
Телевізор може відволікати вашу увагу, але важливо зосередитися на тому, скільки ви споживаєте їжі і як добре її пережовуєте.
Це, в свою чергу, сприяє легшому розщепленню їжі травною системою та знижує ймовірність виникнення проблем із травленням, таких як розлади або рефлюкс.
Споживання чаю чи кави під час прийому їжі, що багата на залізо, наприклад, м'ясо або зелені листові овочі, може бути недоцільним.
Хімічні сполуки, присутні в чаї та каві, можуть ускладнювати процес засвоєння заліза, яке є необхідним для нормального функціонування організму, у тому числі для транспортування кисню та виконання ряду інших важливих функцій.
Якщо ви регулярно вживаєте чай під час прийому їжі, це може призвести до розвитку анемії.
Коли ми споживаємо їжу, важливо зберігати спокій. Часто обід на робочому місці перетворюється на джерело стресу, оскільки ми намагаємося вписатися в дедлайни.
Для нормальної роботи травної системи важливо, щоб людина знаходилася в стані розслаблення. Тільки тоді вона функціонуватиме ефективно.
Особи, які постійно піддаються стресу і не знаходять можливості для відпочинку та прийому їжі, частіше стикаються з розладами травлення та кислотним рефлюксом.
Є думка, що вживання води, соку чи інших напоїв під час прийому їжі може призвести до зниження кислотності в шлунку, що ускладнює процес травлення.
Насправді це міф, але наявність рідини в шлунку разом з їжею може зменшити кількість їжі, яку ви можете з'їсти.
Спробуйте не вживати їжу менш ніж за три години до того, як лягатимете спати.