Ексгенерал НАТО вважає, що надання Збройним Силам України можливості завдавати ударів західною технікою на відстань 200 кілометрів суттєво вплине на розвиток подій.


Надання дозволу на застосування західної зброї на території Росії, навіть на відстані 100-200 км, могло б істотно вплинути на ситуацію на фронті та на життя цивільних громадян в Україні.

Таку точку зору висловив у коментарі агентству Укрінформ бригадний генерал Бундесверу та колишній співробітник НАТО Клаус Віттманн.

"Якщо вже вони (лідери - ред.) не хочуть повністю знімати обмеження, вони могли би в такій ситуації дозволити використовувати зброю на глибину 100-200 км від українського кордону. Навіть коли обмеження були послаблені зовсім несуттєво поруч з Харківською областю, це вже призвело до великих ускладнень для загарбницьких російських військ з точки зору їх забезпечення. Це мало вплив", - сказав Віттманн.

Він відзначив, що в цьому радіусі розташовано безліч об'єктів, які мають критичне значення для російських збройних сил. Ексгенерал підкреслив, що навіть якщо кількість засобів протиповітряної оборони подвоїти, цього буде недостатньо для забезпечення безпеки всіх українських міст, ключових інфраструктурних об'єктів та військових підрозділів на передовій. Необхідно знайти способи максимальної профілактики атак, що передбачає знищення складів техніки та військ, аеродромів, логістичних маршрутів і пускових установок, принаймні, на відстані 200 км у глибину території Росії.

"Це був би значний прогрес", - підкреслив він знову.

Водночас Віттманн висловлює сумніви щодо ймовірності того, що канцлер Німеччини Олаф Шольц змінить свою позицію і стане менш упертим у своєму небажанні передати Україні ракети Taurus або погодитися на удари по території Росії. Шольц, на його думку, знаходиться під впливом американського президента Джо Байдена, якого колишній німецький воєначальник також характеризує як "занадто обережного". Віттманн переконаний, що до завершення терміну президентства Байдена не варто очікувати від нього жодних суттєвих змін у політиці, і обидва західні лідери виглядають "переляканими".

За словами Віттманна, у Шольца немає більше аргументів окрім того, що він постійно повторює: "Я так вирішив" і наводить слова тих, хто каже, що "такою зброєю можна зруйнувати Кремль".

Саме вагання та зайва обережність призвели до неуспіху українського контрнаступу в 2023 році, стверджує екс-співробітник штаб-квартири НАТО. Він нагадав, що уряду ФРН знадобилось 3 чверті року для того, щоби схвалити рішення про відправку танків після того, як воно було проголосовано в Бундестазі.

План Перемоги Володимира Зеленського Віттманн вважає "цілком реалістичним, але лише за умови, якщо Захід зрештою почне робити достатньо" на підтримку України.

Ексгенерал вважає важливим роз'яснити політикам на кшталт Сари Вагенкнехт, які лякають суспільство можливістю поразки Росії, а також їхнім прихильникам, що "перемога над Росією в Україні не є аналогічною спробам окупації та знищення, які мали місце за часів Третього Рейха. Це всього лише вимога виведення російських військ. Це буде перемогою для України, і лише від нас залежить, чи зможемо ми цього досягти", - акцентував Віттманн.

Нагадаємо, Україна звернулась до Берліна з проханням передати їй ракети Taurus дальністю дії до 500 км в травні 2023 року. Попри неодноразові обговорення в Бундестазі та заклики багатьох німецьких політиків уряд ФРН відмовляється надати таку зброю, пояснюючи це небажанням ескалації. Стосовно обмежень, то Німеччина їх не запроваджувала саме через те, що вся передана з ФРН до цього зброя не є далекобійною.

Related posts