"Існують усі правові підстави": Рютте роз'яснив позицію НАТО стосовно надання Україні дозволу на удари вглиб російської території.
Дозвіл на застосування далекобійної зброї Україною проти об'єктів на території Росії визначається конкретними союзниками. Проте існують всі необхідні юридичні підстави для цього.
Про це заявив у коментарі журналістам генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Він зазначив, що питання використання наданої Україні зброї залишається справою окремих союзників.
"З юридичної точки зору, це є можливим, оскільки Україна має право застосовувати свою зброю для ураження цілей на території Росії, якщо ці цілі становлять загрозу для української безпеки. Проте, чи вирішать окремі союзники це зробити, завжди залишатиметься під їхнім контролем," - зазначив Рютте.
Генеральний секретар НАТО зазначив, що це питання було предметом обговорення на тристоронній зустрічі, в якій брали участь він, президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.
"Сьогодні ми цю тему вже піднімали. Проте, в кінцевому підсумку, все залежить від конкретних партнерів," - зазначив Рютте.
Дозвіл на здійснення ударів по території Росії з використанням дальнобійної зброї залишається одним із ключових аспектів військової підтримки України з боку Сполучених Штатів. Українська сторона не раз висловлювала такі прохання, прагнучи мати можливість завдавати ударів по важливим об'єктам супротивника, однак поки що не отримала необхідного схвалення.
Нагадуємо, що 10 жовтня, у четвер, президент України Володимир Зеленський відвідав Лондон. Під час візиту український лідер провів зустріч з премʼєр-міністром Великої Британії Кіром Стармером та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
Раніше з'являлася інформація про те, що американський генерал-лейтенант Дуглас Лют, колишній посол США при НАТО, виступив з закликом до Вашингтона щодо пріоритетності постачання Україні дальнобійної зброї. Це вже було реалізовано, зокрема, через надання ракет для систем протиповітряної оборони. У цей час потреби інших країн-членів НАТО були тимчасово відкладені.
За інформацією OBOZ.UA, екс-генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що Захід повинен був надати Україні значну кількість зброї до початку повномасштабного вторгнення Росії, а також оперативно постачати необхідні озброєння в момент старту війни. Це могло б суттєво зміцнити позиції українських військових.