Франція планує виготовити 1200 бомб AASM, які будуть передані Україні. Деталі щодо цього процесу вже обговорюються.
Ракета AASM, яка також носить назву Hammer, є багатофункціональною французькою системою озброєння класу "повітря-земля". Цю інноваційну зброю створила компанія Safran Electronics & Defense.
Згідно з інформацією, наведеною у звіті Комітету з оборони Національної асамблеї Франції, опублікованому 8 листопада 2024 року, Міністерство оборони Франції планує виготовити 1200 нових ракет AASM до 2025 року. Частина з цих ракет буде використана для задоволення оборонних потреб України, а інша – для поповнення власних запасів країни. Цю новину повідомляє Army Recognition.
Ракета AASM, також відома як Hammer, є універсальною французькою зброєю класу "повітря-земля". Її розробила компанія Safran Electronics & Defense. Ракетні системи можуть використовуватися для безпосередньої авіаційної підтримки та для ударних місій на великій дальності. Це модульна зброя, що дає змогу конфігурувати її з різними системами наведення відповідно до оперативних потреб.
У найбільш поширеній конфігурації використовується комбінація гібридної інерціальної навігаційної системи (INS) та GPS. Це забезпечує високу точність з похибкою приблизно 10 метрів. Для досягнення ще більшої точності модифікації, що мають інфрачервоне або лазерне наведення, здатні вражати цілі з точністю до одного метра, навіть якщо вони перебувають у русі.
Модульна система озброєння здатна підтримувати різні вагові категорії бомб — від 125 до 1000 кг. Вона включає в себе аеродинамічний комплект з крилами та ракетним прискорювачем, що дозволяє суттєво збільшити дальність застосування. Бомби AASM можуть бути запущені з різноманітних літаків, серед яких Dassault Rafale та Mirage 2000D, а також з платформ, які експлуатуються іншими державами, такими як індійські Tejas та F-16.
Нагадуємо, що Сполучені Штати розпочинають відправку Україні модернізованих ракет AGM-88E.
Було також зазначено, що французький дрон Blackbird, розроблений компанією ALSEAMAR, має низку цікавих характеристик.