Гарріс та Трамп вважають, що польсько-американська громада є вирішальним фактором для досягнення успіху в Пенсільванії, - повідомляє NBC.


Що передувало і які дії штабу Гарріс

Менш ніж два тижні тому, під час президентських дебатів, віце-президент США Камала Гарріс раптово звернулася до певної групи виборців у Пенсільванії, виступаючи проти колишнього президента Дональда Трампа.

"Чому б вам не розповісти 800 000 поляків-американців тут, у Пенсільванії, як швидко ви здалися б заради прихильності і того, що ви вважаєте дружбою з тим, хто, як відомо, є диктатором, який з'їсть вас на обід?", - спитала Харріс Трампа.

Від того моменту команда кандидата від демократичної партії організувала заходи зі збору голосів, залучивши до участі відомих польсько-американських діячів, серед яких були колишній конгресмен Том Маліновський з Нью-Джерсі та адвокат Морін Пікарскі з Чикаго.

Також її штаб запустив у Facebook сторінку "Польські американці за Гарріс" і замінив фотографію чинного президента Джо Байдена на фото Камали на сторінці "Польські американці за Байдена".

Відзначається, що рекламу на Facebook розробив Малиновський, спрямовану на польсько-американських виборців. Спочатку вона була опублікована на сторінці "Польські американці на підтримку Байдена", але зараз у ній стверджується, що Гарріс обстоюватиме інтереси Польщі та України в умовах російської агресії. Також в рекламі присутня ілюстрація трубача з Кракова, який є символом польського опору проти східних ворогів.

У той же час команда Трампа оголосила журналістам, що в цю неділю він відправиться в паломництво до Національної святині Ченстоховської Богоматері - важливого католицького місця, розташованого на північ від Філадельфії і шанованого серед польських американців.

Там Трамп мав зустрітися із президентом Польщі Анджею Дудою, якого запросили на відкриття пам'ятника на честь руху "Солідарність", який допоміг повалити Радянський союз.

Проте в четвер команда Трампа оголосила, що візит не відбудеться через новини про те, що Дуда вирішив відкласти свою подорож до США, аби оцінити наслідки від потужної повені, яка вразила південно-західну частину Польщі.

За інформацією Девіда Джеймса Джексона, професора політології в університеті Боулінг-Грін, намір Трампа відвідати святилище у компанії Дуди, ймовірно, був реакцією на інтригу, що виникла під час дебатів з Гарріс.

На його думку, це свідчить про те, що обидві політичні кампанії переконані в тому, що польсько-американська громада, яка складає 5% від населення Пенсільванії, може стати вирішальним фактором у виборчій боротьбі в цьому коливному штаті, де результати опитувань демонструють надзвичайно тісну конкуренцію між Гаррісом і Трампом.

"Голоси американців польського походження в цьому контексті дійсно важливі. Часто мені ставлять запитання, чи справді можна говорити про польські голоси серед американців. Безсумнівно, що передвиборчі команди Гарріса та Трампа таку думку поділяють," - зазначив Джексон.

Він також підкреслив, що у 2020 році Байден здобув перемогу над Трампом у Пенсільванії з різницею всього лише трохи більше ніж 80 тисяч голосів.

Домінік Стецула, доцент кафедри комунікацій в Огайо, зазначив, що дії Гарріс і Трампа свідчать про те, що кандидати активно прагнуть залучити голоси американців польського походження.

"Це логічно. Ймовірно, що вихід виборів залежатиме від голосів жителів Пенсільванії, Мічигана та Вісконсіна, адже саме в цих штатах проживає численна громада польських американців", - підсумував він.

Нагадаємо, що президентські вибори в Америці відбудуться менш ніж за два місяці - 5 листопада. Основними претендентами за пост глави держави стали Дональда Трамп і Камала Гарріс.

10 вересня відбулися дебати між ними, в результатах яких, згідно з опитуванням CNN, перемогу здобула чинна віцепрезидентка Сполучених Штатів.

Більш того, прихильники Трампа у приватних бесідах стверджували, що він у найкращому випадку досягнув нічиєї, а в найгіршому - зазнав поразки.

Після цього змагання Трампу запропонували ще один раунд дебатів, однак він відмовився. При цьому, в його команді вважають, що зрештою він таки погодиться на ще одні дебати.

Related posts