Очільники ЦРУ та Мі-6 оприлюднили спільну декларацію стосовно ситуації в Україні - Деталі | Експрес онлайн


Вільям Бернс та Річард Мур, зображення: Вікіпедія

Цю інформацію викладено у спільній публікації в Financial Times, автори якої — Вільям Бернс, директор Центрального розвідувального управління США, та Річард Мур, глава Секретної розвідувальної служби Великої Британії. Цей матеріал є унікальним, оскільки вперше в історії був написаний спільно керівниками розвідувальних агенцій.

"Співпраця є основою унікальних зв'язків між нашими державами", - зазначили вони. Керівники розвідувальних служб Великої Британії та США підкреслили, що їхні агентства "об'єднані у боротьбі проти тривалої агресії Росії та Путіна щодо України".

"Ми бачили, що він наближається, і змогли попередити міжнародну спільноту, щоб ми всі могли згуртуватися на захист України. Ми розсекретили деякі з наших таємниць як нову та ефективну частину цих зусиль. Дотримуватись курсу важливіше, ніж будь-коли. Путіну не вдасться погасити суверенітет і незалежність України", - зазначають Бернс та Мур.

Вони зазначили, що українці довели, що поєднання сучасних технологій із неймовірною відвагою та класичними методами ведення бою здатне кардинально змінити перебіг конфлікту.

"Конфлікт в Україні став першим у своєму роді, де поєдналися програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом та інноваційні технології на полі бою. Він використовує комерційні та військові супутникові зображення, дрони, кібервійну різного рівня складності, соціальні мережі, інформацію з відкритих джерел, а також безпілотні літальні та морські засоби. Ці елементи, разом із людською та радіорозвідкою, реалізуються з вражаючою швидкістю та масштабами", - зазначили керівники ЦРУ та Мі-6.

Керівники розвідувальних служб заявили, що їхні відомства продовжуватимуть працювати, щоб запобігти "безрозсудній кампанії саботажу російської розвідки по всій Європі" та її "цинічному використанню технологій" для поширення дезінформації, "щоб вбити клин між нами".

Вільям Бернс та Річард Мур також окреслили Китай як "глобальний виклик". "Як для ЦРУ, так і для Мі-6 піднесення Китаю є головним розвідувальним і геополітичним викликом 21-го століття, і ми реорганізували наші служби, щоб відобразити цей пріоритет", - зазначили вони у спільній статті.

Керівники розвідувальних служб США та Великої Британії підкреслили, що боротьба з тероризмом залишається невід’ємною складовою їхнього співробітництва. Вони також зазначили, що обидві нації активно взаємодіють з іншими державами для забезпечення безпеки своїх територій і недопущення resurgence загрози з боку ІДІЛ.

Керівники ЦРУ та Мі-6 також зазначили, що підтримка технологічної переваги є критично важливою для досягнення спільної розвідувальної домінації.

Сьогодні ми застосовуємо штучний інтелект, включаючи генеративні технології, для покращення розвідувальної діяльності. Це охоплює все: від узагальнення даних до формування нових ідей та допомоги у виявленні важливої інформації серед величезних масивів даних. Ми навчаємо штучний інтелект, щоб він сприяв нашій безпеці, а також проводимо власні "червоні команди" (групи, що імітують реальні кіберзагрози для виявлення потенційних вразливостей), щоб упевнитися, що можемо зберігати конфіденційність даних у потрібні моменти.

Ми впроваджуємо хмарні технології, що дозволяє нашим талановитим спеціалістам з обробки даних оптимально використовувати інформацію. Окрім того, ми налагоджуємо партнерство з найбільш прогресивними компаніями у США, Великобританії та інших країнах світу, - зазначається в статті.

Related posts