"Грузинська мрія" не має наміру скасовувати закон про іноземних агентів та з іронією коментує протестні акції.


У керівній політичній силі переконані, що громадськість позитивно ставиться до спірного законодавчого акта та підсумків виборів.

Виконавчий секретар партії "Грузинська мрія" Мамука Мдінарадзе повідомив, що партія не має наміру відкликати законодавство під назвою "Про прозорість іноземного впливу". Цю інформацію Мдінарадзе озвучив під час брифінгу 1 листопада, відповідаючи на запитання представника ЗМІ.

"Ні. Ви не зрадієте, але ми не будемо його відкликати", - сказав Мдінарадзе.

За словами Мдінарадзе, якби не існував закон про прозорість, на проспекті Руставелі сьогодні зібралися б десятки тисяч людей. Таким чином, на його думку, грузини виявили свою згоду як з чинними законами, так і з результатами виборів, адже відсутність масових протестів свідчить про це.

"До речі, ті, кого цікавив закон про прозорість. Навіщо вам взагалі потрібен був цей закон зараз, я вам прямо скажу. По-перше, правильно - грузинський закон, а не російський, як ви його всі називаєте. А по-друге, давайте відставимо в спокої російський або грузинський, вони називають все національне і грузинське - російським. Багато політиків у Європі теж так роблять, якщо бачать щось традиційне, консервативне. Це такий тренд, коли консервативне і традиційне називають російським. Цей тренд і тут, але вони довели його до крайності.

Щодо закону про прозорість, то якби цього закону не існувало, і якби в нас не було підтримки нашого народу для встановлення істини, десятки тисяч людей зібралися б на Руставелі в цей самий момент, але й ця енергія зникла. Вони зрозуміли, що за допомогою цього фальшивого протесту неможливо домогтися фальшивих результатів. І цей закон, і заборона пропаганди були легітимізовані більшістю грузинського народу", - заявив Мдінарадзе.

Як зауважила DW, в оприлюдненому цього тижня "Пакеті розширення 2024 року", у якому Європейська комісія оцінила просування дев'яти країн-кандидатів на членство в Європейському Союзі, йшлося, зокрема, про те, що для відновлення євроінтеграції Грузії необхідно почати з двох конкретних кроків, а саме - скасування законів про "іноземних агентів" і про "захист сімейних цінностей".

У червні керівники держав Європейського Союзу оголосили, що процес інтеграції Грузії до ЄС фактично призупинено через ухвалення закону про "іноземних агентів". Цей закон суперечить рекомендаціям Європейської комісії, які передбачають надання Грузії статусу кандидата на вступ до ЄС.

Ніби у відповідь на їдке зауваження Мдінарадзе про протести, громадянський рух "Талга" ("Хвиля") опротестує результати парламентських виборів, що відбулися в Грузії 26 жовтня. Акція відбудеться на проспекті Руставелі, перед будівлею парламенту 2 листопада о 20:00 годині. За словами організаторів акції, цей протест для тих, кого охоплює гнів і почуття несправедливості. Протестувальники зберуться на центральному проспекті Тбілісі, "без сцени, спікерів і лідерів".

"Вибори в країні зазнали масштабних фальсифікацій. Було серйозно порушено принцип конфіденційності голосування, що є порушенням наших конституційних прав. Асоціація молодих юристів Грузії (АМЮГ) вимагає скасування результатів голосування на 2 263 виборчих дільницях", - йдеться у заяві. Рух "Талга" підкреслює, що протест триватиме доти, поки вимоги АМЮГ не будуть задоволені.

Нагадаємо, що три опозиційні партії Грузії, які вважають парламентські вибори, що відбулися 26 жовтня, сфальсифікованими, закликали до масових протестів на вулицях наступного понеділка. Цей заклик був спровокований заявою компанії HarrisX, яка здійснювала екзит-пол, повідомляє агентство Reuters.

Експерти висловлюють думку, що офіційно оголошені підсумки виборів, відповідно до яких перемогу здобула правляча партія "Грузинська мрія", є "статистично неймовірними".

Related posts