Грузія має намір висловити вибачення окупантам Південної Осетії за конфлікт, що відбувся в 2008 році.
Вибачатися влада планує після того, як переможе на жовтневих виборах
Грузія вибачиться перед окупаційною владою Південної Осетії за війну 2008 року. Про це заявив засновник і почесний голова правлячої в країні партії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі, повідомляє "Эхо Кавказа".
Оперативні новини дня без зайвих оголошень і реклами! Друзі, приєднуйтесь до "5 каналу" у Telegram. Лише за хвилину – і ви будете в центрі подій!
Відзначається, що Іванішвілі взяв участь у передвиборчій зустрічі в Горі, місті, яке постраждало внаслідок російської агресії 2008 року. Там він повторив наратив чинної влади, стверджуючи, що саме Грузія під керівництвом Міхеїла Саакашвілі нібито стала ініціатором цього конфлікту.
"Після завершення виборів 26 жовтня, коли буде покарано винуватців війни, і всі, хто причетний до руйнування грузино-осетинського братерства та співіснування, отримають належну юридичну відповідь, ми знайдемо в собі мужність попросити вибачення за те, що, виконуючи накази, зрадницький "Національний рух" 2008 року завдав шкоди нашим осетинським братам і сестрам. Оскільки прощення є однією з основоположних цінностей нашої християнської віри, як грузинів, так і осетинів, я переконаний, що братовбивча боротьба, яку розв'язали вороги Грузії проти наших народів, завершиться історичним взаємним прощенням і щирим примиренням", - зазначив він.
Інформація. Російське військове втручання в Грузію в серпні 2008 року стало наслідком зростаючої напруги в двох сепаратистських регіонах країни: Південній Осетії та Абхазії. Після значного загострення артилерійських обстрілів з боку сепаратистських сил, Грузія вирішила вдатися до військових дій з метою відновлення контролю над Південною Осетією.
Росія, яка явно передбачала таку відповідь на провокації сепаратистів, швидко ініціювала масштабне військове вторгнення на територію Грузії, виправдавши свої дії "захистом" цивільного населення та своїх "миротворців" у даному регіоні.
Військові дії тривали протягом п'яти днів. Російські збройні сили не лише витіснили грузинські війська з території Південної Осетії, але й проникли глибше у Грузію, захопивши стратегічно важливе місто Горі. У серпні 2008 року було укладено угоду про припинення вогню за посередництва Франції та Європейського Союзу. Як наслідок цього конфлікту, Росія офіційно визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії.
Читайте також: Нагадати про російські злочини: у Києві пройшла акція до 16-ї річниці вторгнення рф у Грузію.
Перегляньте також: