Кабінет Міністрів України - Андрій Сибіга визначив конкретні заходи для досягнення стабільного та справедливого миру.


Під час свого виступу на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, яке було присвячене тисячі днів опору українського народу проти повномасштабної агресії з боку Росії, Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підкреслив, що новий етап ескалації з боку Росії спричинив розширення географії конфлікту.

"Сьогодні Росія налагоджує співпрацю з такими країнами-ізгоями, як Іран та Північна Корея. Ця нова альянс активно працює над дестабілізацією світового порядку. Участь регулярних військ Північної Кореї в конфлікті є яскравим сигналом про новий етап ескалації та розширення війни на глобальному рівні", -- наголосив Міністр.

У ході своєї промови міністр закордонних справ представив аудиторії фрагмент північнокорейської балістичної ракети КН-23, що була запущена в напрямку України.

Андрій Сибіга заявив, що Україна знає про бажання Північної Кореї отримати у відповідь від росії технології для ракетної, ядерної та інших військових програм. За словами Міністра, така співпраця матиме вплив далеко за межами кордонів двох держав, у тому числі в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Глава Міністерства закордонних справ підкреслив, що військова співпраця між Росією та Іраном має схожі характеристики. Він зазначив, що українська сторона володіє доказами використання Москвою термобаричних боєголовок на іранських дронках "Шахед", що має на меті завдання максимальних руйнувань українській інфраструктурі.

Як зазначив Міністр, Тегеран має намір отримати від Росії елементи та технології, схожі на ті, що постачаються КНДР. Він також підкреслив, що у разі посилення співпраці між двома країнами, Іран отримає можливості для суттєвого погіршення ситуації з безпекою в регіоні Близького Сходу.

"Ця війна набагато масштабніша за українську. І її ціна для світу може стати набагато вищою, якщо ми не зупинимо росію зараз", -- наголосив глава МЗС.

Глава українського зовнішньополітичного відомства заявив, що з лютого 2023 року по жовтень 2024 року Збройні сили України зафіксували понад 4600 випадків застосування росією боєприпасів, що містять небезпечні хімічні речовини.

У цьому зв’язку Міністр акцентував увагу на тому, що сьогоднішня доповідь ОЗХЗ слугує важливим нагадуванням про всі ті критичні межі, які були перетнуті Москвою.

"Доповідь підтверджує докази, надані Україною, зокрема гранату з маркуванням RG-Vo та відповідні зразки ґрунту. Ми довели, що росія використовує заборонені хімічні речовини на полі бою", -- зауважив він.

Андрій Сибіга звернув увагу своїх колег на колоніальний характер російської війни проти України. За його словами, росія намагається захопити території України, в яких міститься багаті поклади марганцевої руди, урану, титану та інших ресурсів.

У цьому контексті Міністр закликав усю цивілізовану світову спільноту зупинити агресора від подальших дій, задля того, щоб ці критичні ресурси не потрапили до рук росії, Північної Кореї та Ірану.

"Світ не має можливості забезпечити мир в Україні за будь-яку ціну, оскільки в кінцевому підсумку ціна може виявитися непомірно високою. Це може призвести до ще більшого конфлікту, можливо, навіть глобального масштабу," - підкреслив він.

Андрій Сибіга звернув увагу учасників на початок російської агресії проти України в 2014 році, підкресливши, що недостатня реакція на перші акти агресії не змогла стримати Росію, а навпаки, спонукала її до нових провокацій.

"Росія розпочала війну на Донбасі. Україна підписала Мінські угоди і провела майже 200 раундів переговорів з росією. Було досягнуто 20 угод про припинення вогню. Вісім років мирного процесу закінчилися, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Тож чому хтось має вірити, що Путін тепер діятиме інакше або дотримуватиметься нових домовленостей? Не раніше, ніж ми підвищимо ціну за його агресію", -- зауважив він.

Глава МЗС заявив, що основним принципом підходу української сторони є визнання того, що не може бути жодних компромісів щодо територіальної цілісності та суверенітету -- ні в Україні, ні деінде.

Андрій Сибіга додав, що найшвидший спосіб покласти край цій війні -- збільшити підтримку, необхідну Україні для самозахисту і примусити Росію вивести війська. За його словами, надання Україні необхідних засобів і зняття штучних обмежень на використання зброї прискорить досягнення справедливого і тривалого миру.

Міністр закликав посилити санкції проти росії, аби позбавити агресора коштів на війну.

"У наступному році Москва має намір інвестувати 146 мільярдів доларів у розвиток своїх збройних сил. Водночас, нелегальний флот Росії здатен забезпечити мінімум 120 мільярдів доларів доходу від реалізації нафти. Нам необхідно зменшити ці криваві надходження," – підкреслив він.

Андрій Сибіга підкреслив відсутність жодних підстав ставити Україну та росію в один ряд як "дві сторони війни", адже це не конфлікт між двома сторонами, а загарбницька війна російського агресора проти суверенної української держави, яка захищається. Міністр додав, що фальшива моральна еквівалентність має припинитися.

"Пора усвідомити, яку ціну ми вже сплатили за цю війну — війну, яка не була бажаною ні для кого, окрім росії. Нам слід зрозуміти, скільки ще ми можемо втратити, прагнучи до умиротворення. Давайте вжити конкретних заходів для досягнення справжнього миру. Миру, здобутого через силу," — зазначив Міністр.

Related posts