Екс-посол США при НАТО висловив ідею, що Україні слід надати пріоритет у постачанні зброї дальньої дії.


Раніше акцент робили на ракетах для систем протиповітряної оборони.

Екс-посол США в НАТО генерал-лейтенант Дуглас Лют вважає, що візит нового лідера НАТО Рютте до Києва в перші дні його каденції є позитивним сигналом.

Цю інформацію він озвучив у коментарі для Голосу Америки.

Цікаво, що новий генеральний секретар НАТО став першим, хто відвідав Зеленського в Києві, що є дуже позитивним сигналом. Водночас він ясно дав зрозуміти, що питання надання озброєння, таких як протитанкові системи Javelin, танки Bradley, літаки F-16 чи ATACMS, вирішуються на рівні окремих держав. Це не є рішенням НАТО. Насправді термін "зброя НАТО" взагалі не існує; це озброєння, що надається різними країнами, - підкреслив генерал Лют.

У той же час він закликав Сполучені Штати зосередитися на наданні Україні дальнобійної артилерії, аналогічно тому, як це було здійснено з системами ППО. Це призвело до тимчасового призупинення задоволення запитів інших країн-членів НАТО. Генерал Лют також виступає за скасування обмежень на географічне використання ракет і за те, щоб не затягувати постачання через майбутні потреби США.

Сполучені Штати Америки визнають, що Україні потрібно завдавати удари по російських військових об'єктах, розташованих за межами досяжності її нинішнього озброєння. Вашингтон активно обговорює з Києвом можливість задоволення цієї потреби, повідомив заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль під час прес-конференції в Києві.

За словами Каля, українська сторона продовжує демонструвати інтерес Сполученим Штатам у придбанні далекобійних ракет ATACMS, здатних вражати цілі на відстані до 270 кілометрів. Однак він підкреслює, що Київ повинен акцентувати увагу не лише на конкретних типах зброї, а скоріше на необхідності досягати більш віддалених цілей.

Related posts