Керівники Угорщини, Сербії та Словаччини виступили з ініціативою щодо організації центрів для мігрантів поза межами Європейського Союзу.


Лідери Угорщини, Сербії та Словаччини Віктор Орбан, Александар Вучич і Роберт Фіцо у вівторок запропонували створити за межами території Європейського Союзу центри для прийому прохачів притулку.

Про це повідомляє AP, інформує "Європейська правда".

На думку керівників трьох держав, дане рішення сприятиме боротьбі з нелегальною імміграцією, яку вони вважають загрозою для існування Європейського Союзу.

Після зустрічі в Комарно Фіцо, Орбан і Вучич виклали суворішу міграційну політику, яку вони хотіли б бачити ухваленою ЄС.

Вона включає ефективніші заходи з депортації та збільшення фінансування країн-членів на зовнішніх кордонах ЄС.

Угорський прем'єр Віктор Орбан висловив думку, що міграційний пакт, прийнятий Європейським Союзом у травні, "не є вирішенням, а, навпаки, суть проблеми".

Він висловив ідею про організацію фінансованих і контрольованих Європейським Союзом "гарячих точок" у Північній Африці та в інших регіонах для тимчасового перебування шукачів притулку, поки їхні запити на міжнародний захист не отримають затвердження.

"Ті, хто прагне прибути до Європи, можуть організовуватися на місці та подавати свої заявки, які ми будемо аналізувати. Ті, кому буде надано дозвіл, зможуть приїхати, тоді як інші залишаться на своїх місцях," - зазначив Орбан.

Фіцо, у свою чергу, виступив з ініціативою для ЄС щодо створення фізичних перешкод на зовнішніх кордонах.

Він висловив незадоволення новими імміграційними реформами Європейського Союзу, підкресливши необхідність створення "нового міграційного пакту", який би враховував аспекти, які досі не були дозволені чинним законодавством, такі як депортації.

У спільному комюніке, прийнятому під час їхньої зустрічі, три керівники висловили спільну думку, що нелегальна міграція "представляє собою суттєву проблему, яка зумовлена геополітичною нестабільністю, конфліктами та соціальною нерівністю в найближчих до Європи регіонах".

Як відомо, Албанія має угоду з Італією про прийом біженців до спеціальних центрів утримання, які побудувала Італія, щоб допомогти Риму стримати нелегальну міграцію. Вона вже привернула увагу інших західних країн, які прагнуть стримати все більшу кількість мігрантів, що прибувають з Африки та Близького Сходу.

Правозахисні групи висловили занепокоєння тим, що Італія передає свої міжнародні зобов'язання на "аутсорсинг", але італійська прем'єрка Джорджія Мелоні відкидає цю критику.

Related posts