Михаил Гончар высказал мнение: "Необходимо прекратить транзит российского газа через Украину, завершив соответствующее соглашение."
Необхідно завершити угоду до 31 грудня 2024 року, що призведе до припинення транзиту російського газу через територію України. З серпня Європейська комісія аналізувала, як скасування постачання російського газу через Україну вплине на європейських споживачів. Навіть Австрія, яка на 90% залежить від російського газу, опублікувала офіційний висновок, що такий крок не спричинить серйозних труднощів. Хоча ціни можуть зрости, це не буде таким різким, як у 2022 році. Словаччина, яка вже пережила газові кризи 2006 і 2009 років, зробила висновки і тепер має значні запаси газу в підземних сховищах. На їхній обсяг споживання цього вистачить на півроку, якщо транзит раптом зупиниться. Проте, ця інформація часто залишається поза увагою. Таким чином, Європейський Союз загалом має оптимістичні оцінки. Не дивно, що під час візиту Урсули фон дер Ляєн до Києва 20 вересня вона прямо дала зрозуміти нашим чиновникам, що продовження угоди з Росією не є доцільним.
Як Росія намагається повернутися на європейський ринок нафти й газу та що криється за потенційною угодою щодо транзиту азербайджанського газу через Україну до Європи?
В новому епізоді подкасту "(не)Безпечна країна" його незмінна ведуча Аліна Фролова говорить з Михайлом Гончаром, експертом з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президентом Центру глобалістики "Стратегія XXI". Розмова про стан енергетики Росії та схеми постачання російської нафти та газу за кордон, про газотранспортну систему України, про ідею транзиту так званого азербайджанського газу та низку підводних каменів у цьому питанні, про підрив "Північних потоків" та те, як Росія використовує його в інформаційній війні на Заході.