Загибель риби припинилась, небезпеки для Києва не існує, - повідомляють представники влади.
На спільній пресконференції представники Міністерства екології, Державної екологічної інспекції, Державного агентства водних ресурсів та Київводоканалу поділилися цими відомостями, повідомила кореспондентка Еспресо Наталія Стареправо.
Директор Гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий інституту розповів, що причиною забруднення могли бути органічні відходи з цукрового заводу у Росії. Він зазначив, що наразі ситуація із водою у Києві не викликає занепокоєнь.
Одночасно, спеціалізовані служби ведуть безперервний моніторинг якості води в ріках Десна та Дніпро. Жителі Києва не повідомляють про жодні скарги щодо погіршення водних ресурсів або випадків отруєння.
У Чернігівській та Київській областях були встановлені аераційні установки, які забезпечують воді насичення киснем. Також були встановлені спеціальні сітки, щоб запобігти подальшому перенесенню мертвої риби течією. Загалом служби зібрали 31 тонну загиблої риби. Для усунення неприємного запаху води екологи застосовують активоване вугілля. Проте, на думку фахівців, процес відновлення річок займе кілька років.
28 серпня декан факультету природничих наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", Євген Хлобистов, оголосив про забруднення річки Сейм, яка протікає через територію України, що викликане діями російських сил.
Невдовзі фахівці Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів здійснили перевірку якості води і виявили, що ситуація з її станом перебуває під повним контролем.
Експерт Мережі захисту національних інтересів АНТС, еколог Олег Листопад зазначив, що до масової загибелі риби у річці Сейм призвів великий обсяг органічного забруднення.
Станом на 30 серпня у Сумській області приблизно 11 тонн загиблої риби вдалося зібрати та локалізувати. Ігор Зубович, т.в.о Голови Держекоінспекції України, зазначив, що через спекотні погодні умови у водних об'єктах відбувається зниження кисню, що призводить до гибелі біоресурсів.
Станом на 6 вересня, органічні забруднювачі досягли території річки Десна в Чернігові.
Досліджуйте також: Викиди підприємств з Російської Федерації: екологиня Тимочко розповідає про причини забруднення річок Сейм і Десна.
Згідно з інформацією Міністерства екології, внаслідок забруднення річок Сейм і Десна в Сумській та Чернігівській областях загинуло близько 29,5 тонни риби. Уряд оцінив шкоду, завдану довкіллю, у понад 405 мільйонів гривень.