Москва може примусити Україну до невигідних умов переговорів — Bloomberg.


Російські війська активізують свої дії на сході, демонструючи значний прогрес. За минулий тиждень вони захопили більше земель, ніж за будь-який інший період цього року. Це створює додатковий тиск на партнерів України. Таку інформацію публікує американське видання Bloomberg.

Зазначається, що з 6 серпня ЗС РФ окупували вже 1146 квадратних кілометрів українських земель. Двоє неназваних осіб, близьких до Офісу президента, повідомили, що багато залежить від результатів виборів у США. Можливо, Київ буде змушений погодитися на мир за несприятливих умов або зіткнеться з перспективою продовження боротьби самостійно. Один із співрозмовників повідомив, що серед чиновників відчувається дедалі більше розчарування щодо розвитку подій.

Окупаційні війська просуваються повільно і не мають контролю над усіма територіями, які президент Володимир Путін незаконно приєднав до Російської Федерації. При цьому, як зазначають два анонімні західні чиновники, країни НАТО виявляють нерішучість у наданні підтримки Україні, побоюючись можливого загострення конфлікту. На Заході також не спостерігають ознак того, що Росія прагне до мирного врегулювання війни.

ЗС РФ захопили місто Селидове на Донеччині. Зазначається, що серед їхніх наступних цілей -- Покровськ та Курахове. Обидва міста є важливими матеріально-технічними вузлами для оборони України у Донецькій області.

"Якщо міста потраплять до рук Путіна, це стане ще однією віхою на його шляху до захоплення всього індустріального сходу України", -- наголосили у виданні.

У Курській області Російської Федерації, куди українські збройні сили увірвалися в серпні, українські війська поступово втрачають контроль над територією. Російські сили активізують свої наступальні дії. Крім того, тисячі військовослужбовців з Північної Кореї прибули на допомогу російським підрозділам і можуть незабаром взяти участь у бойових діях. Цю інформацію підтверджують джерела в США та Південній Кореї.

На сьогоднішній день Україна має політичний обов'язок підтримувати свою присутність на Курщині. Польський експерт з питань оборони Конрад Музика висловив думку, що Київ може бути змушений направити туди додаткові війська, навіть незважаючи на наявні проблеми з людськими ресурсами.

Геоекономічний аналітик Алекс Кокчаров розглянув просування збройних сил Росії, вказавши на два ключові чинники: перевагу в чисельності та переважання в артилерії завдяки більшій доступності боєприпасів.

"Проте ці локальні досягнення Росії не свідчать про зміни у війні, яка продовжує бути війною на виснаження," - підкреслив він.

За інформацією, наданою США, щоденні втрати Росії складають близько 1200 солдатів. Кремль ухиляється від оголошення мобілізації і замість цього намагається залучити нових бійців, пропонуючи все привабливіші бонуси за укладення контрактів із Збройними Силами Росії.

Вчений із Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні Бен Баррі припустив, що РФ не вистачає стратегічних ресурсів для вирішального прориву на фронті. Він оцінив шанси обох сторін на такий прорив як дуже низькі.

Політичний консультант, що має тісні зв'язки з Кремлем, Сергій Марков висловив думку, що Москва може забезпечити повний контроль над східними територіями до літа, якщо зможе підтримувати наявні темпи просування.

За його словами, дехто зізнається, що Путін почне мирні переговори після виходу ЗС РФ на адміністративні кордони Донецької області.

Related posts