На Володимира Путіна насувається фінансова криза - Politico.


Настав момент для Європи та США вжити серйозних фінансових заходів проти Росії та активізувати зусилля для швидшого завершення війни.

В уряду рф закінчується простір для маневрів у фінансовій сфері, а у Заходу з'явився шанс наблизити закінчення війни в Україні, закривши лазівки в санкціях, які дають змогу кремлю заробляти.

Цю інформацію повідомляє медіа-організація Politico.

Плани путіна за витратами на 2025 рік показують, що москва має намір витратити на оборону 145 мільярдів доларів з приблизно 436 мільярдів доларів держвитрат.

Ця сума перевищує 6,3% від валового внутрішнього продукту Росії, що є найбільшим показником витрат з часів Холодної війни.

Одночасно президент Російської Федерації зазначив, що в рамках всього річного бюджету розподілені додаткові витрати, пов’язані з військовими діями, серед яких:

Пітер Доран, старший науковий співробітник Фонду захисту демократій, зазначає, що фактичний тягар для російської економіки досягає вражаючих 10% від валового внутрішнього продукту.

Проблема, з якою стикається російський бюджет, полягає в недостатньому надходженні коштів для покриття витрат, пов'язаних з військовими діями. Як наслідок, Кремлю доводиться жити з дефіцитом, який у 2023 році прогнозується на рівні приблизно 34 мільярдів доларів.

Через санкції москва не може збалансувати фінансову звітність за рахунок міжнародних запозичень і змушена платити внутрішнім кредиторам за позамежними відсотковими ставками - до 16% за 10-річними облігаціями. Крім того, влада спустошує Фонд національного добробуту, який був припасений на "чорний день".

В умовах стабільної економіки Фонд національного добробуту Росії виконує дві основні функції: накопичення зайвих податкових доходів під час сприятливих періодів і забезпечення страховки в умовах знижених цін на нафту, коли ситуація стає складною.

Проте в останні місяці Кремль активно використовує ресурси фонду для фінансування війни. У 2021 році ліквідність цього фонду складала 117 мільярдів доларів, а зараз вона знизилася до 55 мільярдів доларів.

Після того, як ФНБ спорожніє, москва повинна буде піти на непопулярні кроки, які несуть ризики для стабільності режиму:

Для Європи та США це шанс ще більше посилити тиск на Росію.

Експерт зазначає, що найефективнішим методом досягнення цієї мети є зниження верхньої межі цін на російську нафту до 30 доларів за барель, а також посилення санкцій щодо незаконних покупців у Китаї, Індії, Туреччині, Європі та США.

Тому що в нинішніх правилах, встановлених Заходом, москва знайшла лазівку й активно нею користується, що дає їй змогу заробляти.

Щомісяця Кремль отримує приблизно 9 мільярдів доларів у вигляді податкових надходжень від продажу енергоресурсів, серед яких близько 1 мільярда доларів надходить з Європейського Союзу.

Related posts