На Заході висловлюють думки про можливість "безкінечного конфлікту", якщо виконання певних умов стане реальністю: які саме вимоги ставлять перед Україною?
Президент України Володимир Зеленський має намір презентувати свій "план перемоги" у Вашингтоні. За інформацією, Сполучені Штати вже ознайомилися з ключовими аспектами цього документу і вважають його здійсненним. Однак, на думку експерта The Times Марка Галеотті, можуть існувати відмінності між уявленнями про перемогу Києва та Заходу, і не всі партнери України впевнені в можливості повного вигнання ворога з захоплених територій.
Війна в Україні
На Заході вважають, що однією з цілей плану Зеленського є підтримка міжнародних партнерів. Як зауважив німецький дипломат у бесіді з Галеотті, він не впевнений, що цей план забезпечить перемогу над російськими військами, але, ймовірно, його основне завдання – зберегти нас у бойовій готовності.
Проте аналітики зазначають, що на Заході спостерігається певне відчуття "втоми від України", і виникає все більше прагнення досягти завершення конфлікту, навіть якщо це вимагатиме неприємного компромісу. Однак, серед західних партнерів немає узгодженої позиції щодо того, яким чином має закінчитися війна.
Навіть найбільш віддані прихильники України висловлюють сумніви щодо перспективи звільнення всіх окупованих територій виключно військовими засобами. Один польський аналітик, який славиться своєю підтримкою України, зазначив, що кордони країни зазнали змін протягом історії; наразі головне завдання полягає в тому, щоб максимально зменшити ці зміни в майбутньому.
Галеотті попереджає, що якщо Україна не визнає жодних територіальних втрат, це може призвести до того, що війна стане безкінечним протистоянням.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що станеться, якщо Байден відкине план перемоги Зеленського.