Не можуть сформувати плацдарм: ЗС РФ не здатні тримати Часів Яр під вогневим контролем.
За словами пресофіцера 26-ї артилерійської бригади Олега Калашнікова, невелике містечко на Донбасі відіграє ключову роль в оперативно-тактичному контексті, оскільки виконує багато функцій. Це включає як логістику Збройних Сил України, так і доступ противника до інших населених пунктів.
Російські агресори не втомлюються чинити тиск на позиції українських військових у Донбасі, включаючи район Часового Яру. Водночас, не можна стверджувати, що ворог має контроль над містом через вогневе ураження. Про це повідомив пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков в ефірі "Еспресо.TV".
Він зазначив, що захист міста в Донецькій області має ключову роль у тактико-оперативному контексті. Незважаючи на активні дії російських Збройних сил, Часів Яр залишається поза контролем ворога. Сили оборони докладають максимум зусиль для попередження реалізації ворожих планів.
Місто справді зазнає інтенсивного обстрілу, проте стверджувати, що ворог контролює Часів Яр за допомогою вогневого ураження, не можна. Наші оборонні позиції також розташовані вздовж каналу Сіверський Донець-Донбас і залишаються непохитними. Загарбники не можуть прорвати ці рубежі та створити плацдарм, – повідомив Олег Калашніков.
Пресофіцер 26-ї артилерійської бригади також зауважив, що утримують позиції навіть ті населені пункти, які були зруйновані російськими військами, такі як Кліщіївка та Андріївка. Це означає, що окупанти не змогли обійти Часів Яр з флангів, тому змушені атакувати безпосередньо у лоб, зазнаючи значних втрат.
Цей сектор Донбасу колись був епіцентром бойових дій, але тепер активність змістилася до Покровського та Торецького. Водночас, неподалік Часового Яру російські війська намагалися пробити оборону українських захисників, щоб змінити напрямок наступу, проте їхні спроби зазнали невдачі.
Місто Часів Яр розташоване на висоті, яка домінує над довколишньою місцевістю. Це дозволяє контролювати низинні райони, і під час ворожих атак було зручно відповідати з висоти. Нині Часів Яр виконує роль фортеці, захищаючи агломерацію міст, таких як Краматорськ, Слов'янськ, Дружківка та Костянтинівка. З цієї висоти також можна контролювати важливі логістичні маршрути. Окрім того, звідси забезпечується охорона північного флангу Покровського напрямку, не дозволяючи противнику проникнути і завдати удару", -- розповів Олег Калашніков.
Зрештою, зазначив пресофіцер 26-ї артилерійської бригади, що маленьке містечко на Донбасі має значну оперативно-тактичну важливість.
Нагадаємо, 29 серпня повідомлялося, що аналітики спростували окупацію 40% Часового Яру. Останні зміни лінії боїв у Часовому Яру відбулися на початку серпня, свідчать дані аналітиків DeepState. Вони впевнені, що ворог не окупував 40% населеного пункту. Про погіршення ситуації в місті не повідомляли в Генштабі ЗСУ.