Не лише шини та акумулятор: П’ять важливих елементів автомобіля, які варто оглянути негайно.
У найближчі кілька днів на вулиці очікується значне зниження температури.
До України суне похолодання та мокрий сніг. Температура різко знизиться -- вдень буде від 3 до 8 градусів тепла, а вночі стовпчик термометра може опускатись нижче нуля. Саме тому для автомобілістів ці вихідні -- час згадати про підготовку транспортного засобу для зими.
"Телеграф" підготував п'ять найкращих рекомендацій для підготовки автомобіля до зниження температури, щоб зробити ваші поїздки більш комфортними.
1. Поставте зимові шини.
Зимові шини гарантують покращене зчеплення на слизьких шляхах. Існує думка, що найкращий час для переходу з літньої гуми на зимову настає, коли середньодобова температура падає нижче +7 градусів. Деякі водії віддають перевагу зміні шин на початку або в середині жовтня.
Однак цього року осіннє тепло затрималося, і його супроводжували комфортні температури. Через особливості складу зимових шин, їх знос може відбуватися швидше в умовах теплої погоди.
Переконайтеся у достатній глибині протектора шин, особливо якщо ви використовуєте зимові, що залишилися з минулого року. Це важливо для забезпечення надійного зчеплення на слизьких покриттях. Якщо ж глибина вашого протектора вже наближається до критичної позначки 1,6 мм, за українськими правилами дорожнього руху, варто задуматися про придбання нового комплекту. Це дозволить уникнути додаткових перевзувань ближче до весни.
2. Долейте рідину для омивача.
Заповніть резервуар омивача скла незамерзаючим засобом, оскільки незабаром стовпчик термометра опуститься нижче нуля. "Незамерзайка" — це спеціально розроблена рідина для автомобільних склопакетів, яка залишається у рідкому стані при температурах -20 або -30 градусів. Найкраще додати незамерзайку перед першим морозом, коли денні температури ще позитивні. Якщо ви заллєте її пізніше, вода може замерзнути в бачку або форсунках, і розморозити їх буде досить складно.
3. Переконайтеся, що з акумулятором все в порядку.
Зимовий період може стати справжнім випробуванням для акумулятора вашого автомобіля, оскільки низькі температури можуть негативно вплинути на його ефективність. Рекомендується оглянути акумулятор на предмет корозії та впевнитися, що контактні клеми знаходяться в належному стані — чистими та надійно закріпленими. Якщо ваш акумулятор відслужив більше трьох років, варто провести перевірку, щоб упевнитись, що він зможе витримати суворі зимові умови.
Зверніть увагу, що в умовах низьких температур батареї електромобілів втрачають свою ефективність. Через зниження температури хімічні реакції в акумуляторах протікають повільніше, що негативно впливає на їх продуктивність. В результаті, потужність, яку здатна забезпечити батарея, зменшується.
4. Добавьте антифриз.
Антифриз, як випливає з його назви, призначений для запобігання замерзанню рідини. Багато автовласників протягом року регулярно доливають воду в радіатор, що призводить до розрідження теплоносія. Тому поповнення рівня антифризу перед зимовим сезоном є критично важливим етапом підготовки автомобіля. Якщо рідина не здатна належно циркулювати, це може викликати перегрів двигуна, а ремонт пошкодженої системи охолодження може обернутися великими витратами.
5. Світло і його сприйняття
Зимові вечори настають швидко, і без активованих фар ви ризикуєте залишитися непоміченими для інших водіїв. Якісне освітлення – це ключовий фактор безпеки. Обов'язково огляньте всі світлові елементи вашого автомобіля:
Виконайте заміну перегорілих ламп та очистіть лінзи, щоб забезпечити найкращу видимість. Якщо потрібно, СТО може допомогти вам з налаштуванням освітлення на нових лампах. Крім того, огляньте склоочисники та при необхідності замініть їх, щоб гарантовано мати хороший огляд.
Крім того, підготуйте заздалегідь щітки та скребки для очищення снігу й льоду, запасіться кількома спреями для розтоплення льоду, а також придбайте кілька мішечків з осушувачами, що ефективно вбиратимуть вологу з повітря.
Раніше "Телеграф" прогнозував, що початок листопада в північній та східній Європі принесе з собою нестабільні погодні умови. Активність циклонів спровокує різноманітні опади -- від дощу до мокрого снігу, крім того, на українців чекатимуть і вельми вітряні дні -- до 15-22 м/с, а у деяких областях і до 19-24 м/с.