Попри введені санкції, Іран успішно вивів супутник на орбіту.


Іран анонсував вихід на орбіту нового дослідницького супутника під назвою Chamran-1.

Згідно з інформацією, опублікованою державними медіа, супутник був виведений на орбіту за допомогою ракети Ghaem-100, що є частиною національної аерокосмічної програми. Цей супутник має масу приблизно 60 кілограмів і створений для випробування систем, які стосуються маневрування в космосі.

Космічний апарат Chamran-1 був створений і виготовлений компанією Iranian Electronics Industries, що має зв'язки з оборонним міністерством Ірану. Цей запуск став завершальним етапом ряду успішних космічних місій країни, попри критику з боку західних держав, які висловлюють занепокоєння щодо потенційного використання цієї технології для розробки балістичних ракет.

Західні країни, включно зі США, неодноразово застерігали Іран, вказуючи, що ті самі технології, які використовуються для запуску супутників, можуть застосовуватися для створення ракет, здатних нести ядерні боєголовки. Однак Іран наполягає на тому, що його космічна програма має виключно цивільний і оборонний характер і не спрямована на створення ядерної зброї.

Ракета Ghaem-100, використана для запуску, є першою в історії Ірану триступеневою ракетою-носієм на твердому паливі, призначеною для виведення супутників на орбіту. Її перший політ відбувся в січні 2024 року, під час якого ракета успішно вивела супутник на висоту понад 500 кілометрів.

Іран активно просуває свою космічну програму, незважаючи на міжнародні обмеження та політичний тиск. Протягом останніх двох років країна здійснила приблизно десять запусків супутників, згідно з інформацією від іранських офіційних осіб. У лютому Росія також вивела в космос іранський супутник для дистанційного зондування, що викликало негативну реакцію з боку США.

Розвиток космічної галузі, попри західні обмеження, залишається одним з ключових напрямків діяльності держави на тлі глобального тиску.

Related posts