США виражають занепокоєння щодо того, що Україна може вступити в небезпечну стадію - Основні події в Україні.


Місто в Покровському районі, devastated в результаті атак з боку Росії / Фото The New York Times.

Згідно з висновками американських військових, The New York Times повідомляє, що питання постачання озброєнь вже не є ключовою проблемою для України.

Американські військові та розвідники прийшли до висновку, що війна в Україні вже не перебуває в стадії безвиході, оскільки Росія продовжує здобувати перевагу, а відчуття песимізму в Києві та Вашингтоні стає все більш відчутним.

Падіння бойового духу і питання про те, чи буде американська підтримка тривати, створюють власну загрозу для військових зусиль України. Україна втрачає території на сході, а її сили на території Росії частково відкинуті назад.

Українські збройні сили стикаються з викликами у формуванні нових підрозділів та комплектуванні їх особовим складом. Втрати серед українських військових у бойових діях складають приблизно 57 000 осіб, що є удвічі менше, ніж російські втрати, проте для країни з меншим населенням це все ще суттєва цифра.

Згідно з інформацією західних посадовців та експертів, Росія наразі стикається з серйозною нестачею військовослужбовців та матеріально-технічного забезпечення. При цьому її досягнення на війні обернулися значними витратами.

Якщо США продовжать підтримувати Україну до наступного літа, у Київ може з'явитися шанс використати вразливості Росії, а також передбачувану нестачу солдатів і танків, зазначають американські посадовці.

Цього літа аналітики уряду США прийшли до висновку, що Росія навряд чи зможе досягти суттєвих успіхів в Україні в найближчий час, оскільки її погано підготовлені війська ледь долають українські позиції. Проте ця оцінка виявилася неточною.

Російські війська здійснили прогрес у Донбасі, що знаходиться на сході України. Вони повернули під свій контроль більше третини площі, яку українські військові захопили під час несподіваного наступу в Курській області на заході Росії цього року. Кількість атак російських безпілотників по українських територіях зросла з 350 у липні до 750 у серпні, а у вересні досягла 1500.

"Ситуація залишається критичною," - зазначає український майор, який служить на українській стороні кордону неподалік Курська. "Ми постійно втрачаємо території, які раніше контролювали, адже супротивник має чисельну перевагу в особовому складі та артилерії, а ми робимо все можливе, щоб утримати наші позиції на фронті."

Уже немає тих російських сил, які неодноразово оступалися, вторгаючись в Україну 2022 року. Російські збройні сили, за словами високопоставленого американського військового чиновника, еволюціонували і перебувають "на підйомі".

Внаслідок цього певні американські розвідувальні агенції та військові керівники висловлюють песимістичні прогнози щодо можливостей України зупинити наступальні дії Росії, в той час як Київ шукає шляхи для зміцнення своїх сил, які зазнали значних втрат внаслідок тривалої війни, що триває вже майже три роки.

Тим не менш, Росія не досягла своїх власних цілей. Зокрема, їй не вдалося взяти місто Покровськ - центр логістики для українських військ. На думку незалежних експертів, брак радарів, бронетехніки і, що особливо важливо, військ дасть про себе знати наступного року.

Однак найважливіша подія для України відбудеться не на полі бою, а біля виборчих урн у Сполучених Штатах. Колишній президент Дональд Трамп і віцепрезидент Камала Гарріс виклали абсолютно різне бачення майбутньої американської підтримки.

Пан Трамп запевнив, що швидко покладе край військовим діям, в той час як його претендент на пост президента, сенатор Джей Ді Венс, представив мирну ініціативу, яка має багато спільного з пропозицією президента Росії Володимира В. Путіна.

Пані Гарріс, навпаки, присягнулася боротися далі, попередивши, що якщо Росію не зупинити в Україні, її сили можуть напасти на НАТО.

Виборчий процес та його непередбачуваний підсумок створюють значний стрес для громадян України.

Після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві минулого тижня американські офіційні особи зазначили, що український лідер виглядав виснаженим і напруженим, занепокоєним невдачами своїх військ на полі бою, а також виборами в США.

"Це надзвичайно складна боротьба, і цей шлях не з легких," - зауважив міністр оборони Ллойд Дж. Остін III під час розмови з журналістами, які супроводжували його в Україні минулого тижня.

В Україні моральний дух слабшає перед обличчям російського натиску і страху, що західна підтримка і постачання припиняться.

"Зараз на фронті дуже важко", - каже Євген Строкань, старший лейтенант і командир взводу бойових дронів у 206-му батальйоні територіальної оборони. "Не вистачає всього, людей мало, росіян більше, і в них більше зброї".

Песимістичні настрої також охоплюють західні столиці.

"Усі почуваються погано", - сказав Фредерік В. Каган, учений з Американського інституту підприємництва, який консультував американських військових. "Це був дуже довгий, важкий рік, а росіяни все ще рвуться вперед".

Проте, за словами доктора Кагана, Росія прагне створити враження, що її тріумф є такою ж неминучістю, як це було під час Другої світової війни.

"Росіяни бажають, щоб ви думали, що на східному фронті нині 1944 рік", - зазначив він. "Але це не відповідає дійсності".

На початку року українські збройні сили стикнулися з труднощами, пов'язаними з браком боєприпасів, через затримки в затвердженні додаткової допомоги з боку США.

Навіть після того, як у квітні Конгрес ухвалив рішення про збільшення обсягу військової допомоги, українські посадовці висловлювали занепокоєння щодо повільних темпів постачання зброї, що ускладнює забезпечення фронтових підрозділів.

"Це основа військової стратегії", - зазначив Зеленський. "Адже вам потрібно мати чітке уявлення про конкретні обставини у визначені терміни, інакше ви не зможете контролювати ситуацію, управляти оборонними позиціями, забезпечувати безпеку громадян і готуватися до зимового періоду".

У вівторок у Вашингтоні відбулася двогодинна зустріч між Джейком Салліваном, радником з національної безпеки президента Байдена, і Андрієм Єрмаком, головним радником Володимира Зеленського. Під час переговорів обговорювалися наміри адміністрації Байдена прискорити постачання в Україну артилерійських систем, броньованої техніки та боєприпасів для протиповітряної оборони до кінця року.

Проте, американські військові представники стверджують, що недостатність постачань озброєння вже не є основною проблемою для України.

За інформацією американських експертів, Україна значно зменшила артилерійську перевагу Росії, а українські військові активно застосовують небезпечні безпілотники для знищення російських броньованих машин.

Основним недоліком України, на думку американських чиновників, є її збройні сили.

Українські чиновники з великими труднощами намагаються реалізувати військовий призов, який повинен забезпечити необхідну чисельність армії. Проте країна не готова знижувати призовний вік, оскільки це викликає занепокоєння щодо майбутніх демографічних наслідків. Натомість Україна обрала, як зазначив один із представників, більш "демократичний і зважений" підхід до проблеми нестачі військових, проте в результаті це призвело до недостачі солдатів.

Згідно з інформацією американських чиновників, Україна застосувала мобільні номери, електронні адреси та інші цифрові ресурси для залучення нових добровольців до армії. Крім того, використовувалися й більш жорсткі методи, такі як виведення людей із концертів, щоб ідентифікувати та призвати тих, хто підходить для військової служби.

Хоча багато людей вступають до армії з почуття патріотизму, їх все ще недостатньо. Крім того, відсутність справжніх перерв у бойових діях для українських військових значно зменшує їхнє бажання служити.

За оцінками Пентагону, в України достатньо солдатів, щоб воювати ще від шести до 12 місяців, сказав один із чиновників. Після цього, за його словами, вона зіткнеться з гострою нестачею.

За інформацією, наданою представниками Пентагону, Україна вирішила відправити частину своїх новостворених бригад для підтримки наступу на Курськ. Це рішення суперечить первісним планам, які передбачали використання цих підрозділів для захисту східних і південних регіонів України або для формування резервів перед очікуваним контрнаступом у 2025 році.

"Вони роблять усе можливе, щоб привернути увагу більшої кількості людей," - зазначив пан Остін у розмові з журналістами, які супроводжували його, коли його запитали про нестачу військових сил. "Їм потрібно навчити новобранців. Важливо відновити бойову готовність."

Під час зустрічі з президентом Зеленським у Києві, пан Остін підкреслив значення не лише оборони Покровська та Курська, але й "відновлення та підсилення військових потужностей", зазначив високопосадовець Пентагону.

Під час окремої зустрічі з українськими партнерами пан Остін, разом з Крістофером Г. Каволі, старшим американським генералом у Європі, та іншими військовими керівниками, обговорили стратегію військового планування на зимовий період. Вони також розглянули, які види озброєння та боєприпасів Сполучені Штати можуть надати в найближчі п'ять місяців. Цю інформацію повідомив високопосадовець Пентагону, який просив залишити його ім'я в таємниці, аби не розголошувати конфіденційні деталі обговорення.

Виступаючи в Києві, пан Остін засудив тих, хто намагається закінчити конфлікт на умовах Москви. Він сказав, що не існує "срібної кулі", здатної переломити хід війни на користь України.

"Ключовим аспектом є те, як Україна буде протистояти викликам," - зазначив пан Остін. "І необхідно зосередитися на тому, що дійсно ефективне."

Він зазначив: "Москва ніколи не здобуде перемоги в Україні".

Одним із потенційних відкриттів для України може виявитися недостатня забезпеченість Росії бронетанковими засобами.

Для відшкодування втрат сучасних танків Росія звернулася до своїх великих запасів значно більш старих броньованих машин. Проте українські безпілотники завдали серйозних ударів по російським бронемашинам, зокрема знищивши чимало застарілих моделей.

У результаті, за словами американських військових, Росія покладається на невеликі піхотні підрозділи для просування на сході України. Але американські чиновники вважають, що багато полів бою перетворилися на "м'ясорубку" для російських солдатів.

Марк Рютте, новий генеральний секретар НАТО, заявив у понеділок, що з початку війни понад 600 000 російських солдатів було вбито або поранено. За словами американських чиновників, ці втрати стоять за тим, що Північна Корея направила в Росію близько 10 000 військовослужбовців, яких Москва хоче використовувати, щоб допомогти витіснити Україну з Курської області.

Високопрофільний військовий представник США зазначив, що вибір щодо розгортання цих військ був "імпульсивним і безглуздим".

Інші західні дипломати вважають, що це свідчить про відчай, вважаючи, що даний крок має на меті налякати Захід. Не зважаючи на причини, американські чиновники підтверджують, що Росія все активніше мобілізує свої війська і щомісяця завербовує від 25 000 до 30 000 нових контрактників.

За інформацією американських урядовців, досягнення Росії можна частково пояснити новими підходами до вербування: тепер вона постійно донесла до потенційних рекрутів, що конфлікт в Україні є війною проти НАТО. Також спостерігається значне збільшення фінансових виплат, які Росія пропонує своїм солдатам.

За словами американських військових і розвідників, завдяки поєднанню цих стратегій Путіну, можливо, не доведеться віддавати наказ про політично непопулярний широкий призов.

Проте ресурси Росії є "обмеженими, і Путін не зможе безкінечно ігнорувати ці витрати", - зазначається в доповіді Інституту вивчення війни, випущеній в неділю.

Важкий призов до армії спричинив й інші проблеми. У понеділок у своєму короткому виступі пан Путін визнав брак робочої сили. Інститут вивчення війни неодноразово звертав увагу на повідомлення про те, що промисловим підприємствам доводиться конкурувати з військовими, які пропонують солідні бонуси потенційним новобранцям.

Росія активізувала виготовлення ракет, проте в інших секторах оборонної промисловості вона стикається з серйозними труднощами, зокрема у розробці нових радарних технологій. Незважаючи на досягнення, яких країна досягла цього року, українські сили продовжують ставити під загрозу деякі з більш амбітних планів Москви.

Україна відбила наступ російських військ на Покровськ, відтіснивши їх на південний захід від міста.

Олександр Ширшин, 30-річний керівник батальйону, висловлює думку, що складається враження, ніби союзники України втратили зацікавленість у війні і більше зосереджені на налагодженні відносин з Москвою, аніж на пошуку справедливості.

Проте, попри всі труднощі, багато українців не втрачають надії. "Наш єдиний шлях - це боротьба", - зауважив він.

Related posts