ОГП: за рік кількість випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80%.


Згідно з інформацією, наданою Іриною Шурхно, начальницею відділу протидії домашньому насильству Офісу генерального прокурора, в Україні було зафіксовано майже 80% зростання кількості зареєстрованих випадків домашнього насильства у порівнянні з минулим роком. Ці дані були озвучені під час національного марафону.

Відповідно до її слів, на даний момент зафіксовано 8185 випадків кримінальних злочинів, що стосуються домашнього насильства. Більше п'яти тисяч осіб стали жертвами цих злочинів, серед яких переважна частина - жінки та діти.

В ОГП зазначили, що в умовах війни проблема домашнього насильства може загострюватися, проте зростання кількості звернень свідчить про підвищення довіри людей до правоохоронних органів.

Правоохоронні органи активно співпрацюють з державними та комунальними спеціалізованими службами підтримки, а також з громадськими організаціями, щоб надати всебічну допомогу постраждалим. Це включає медичну, соціально-психологічну та правову підтримку, а також допомогу в отриманні тимчасового притулку в шелтері, кризовій кімнаті або іншому центрі. Однак часто ті, хто страждає від домашнього насильства, не визнають серйозність своєї ситуації. Багато з них залишаються з агресором і не звертаються за допомогою, оскільки вважають насильство особистою справою. У той же час, приховування таких випадків може мати серйозні наслідки, - зазначили в прокуратурі.

У червні, в інтерв'ю для Радіо Свобода, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зазначив, що з початку 2024 року в Україні зафіксовано збільшення випадків домашнього насильства на 14%, і ця тенденція триває.

Він зазначив, що між збільшенням випадків домашнього насильства та посттравматичним стресовим розладом у ветеранів, які повернулися з бойових дій, існує безпосередній зв'язок.

"За словами Клименка, близько 60% випадків стосуються військових, які мають відношення до домашнього насильства. Це стосується не лише військовослужбовців Збройних сил України, а й усіх, хто проходив службу на передовій."

Міністр висловив думку, що процес психологічної реабілітації ветеранів в Україні наразі знаходиться на початковому етапі, і якщо ми не залучимо кваліфікованих фахівців та не проведемо їх навчання, то після завершення війни зіткнемося з серйозними труднощами.

Related posts