Перемови з Кремлем: Forbes розкрив стратегію Путіна стосовно миру в Україні - Новини bigmir)net


Упродовж останніх тижнів з'являється все більше новин про таємні мирні переговори, що мають на меті завершення конфлікту в Україні. Цю інформацію надає журналіст та співавтор двох робіт про нову холодну війну та російсько-китайську співпрацю, Мелік Кайлан, у своїй статті для Forbes.

Також зверніть увагу: Зварник втік до Угорщини, прорізавши отвір у мості на контрольно-пропускному пункті "Тиса".

Кайлан вважає, що обставини для союзників є дуже негативними, оскільки Росія безперервно завдає ударів по українським військовим позиціям на сході, знищуючи цілі населені пункти і забираючи життя цивільних осіб. У той же час, українські Збройні сили стикаються з проблемою нестачі ресурсів через недостатню та затриману допомогу з боку своїх західних партнерів, зокрема США та Німеччини.

Експерт у сфері геополітики акцентує увагу на тому, що через "затримки" з боку союзників електрична інфраструктура України зазнала практично повного руйнування, що змушує багатьох людей виїжджати з країни. У статті також згадується, що ймовірна угода про припинення вогню дозволить Росії утримувати окуповані території в обмін на згоду Москви щодо вступу України до НАТО.

Відповідно до принципів міжнародного договорного права, НАТО не допускає до свого складу нові держави, які знаходяться в конфлікті, навіть якщо він є замороженим. Кайлан вважає, що навіть якщо Україна стане частиною альянсу, це не забезпечить автоматичну підтримку з боку інших членів НАТО у випадку військових дій проти Росії.

Він також порушує питання про можливе повернення Дональда Трампа до президентства, попереджаючи про реальну ймовірність того, що будь-який компроміс наразі лише посилить проблеми в майбутньому.

Кайлан зазначає, що Кремль вже має ретельно продумані стратегії на випадок досягнення миру, які суттєво відрізняються від західних підходів. Він ілюструє це прикладом конфлікту в Грузії 2008 року, коли Росія вторглася в країну, зміцнивши свої позиції в Південній Осетії та Абхазії. Тодішній президент Грузії, Міхеїл Саакашвілі, усвідомив, що Захід не проявляє належної рішучості, і оголосив одностороннє припинення вогню, відійшовши від лінії фронту.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, умови миру, запропоновані Москвою Тбілісі та передані тодішнім президентом Франції Ніколя Саркозі, були настільки односторонніми, що Саакашвілі відмовився їх прийняти, оскільки це могло призвести до державного перевороту проти нього. Кремль наполягав на тому, щоб Грузія назавжди відмовилася від Південної Осетії та Абхазії, а Саакашвілі, крім іншого, мав піти у відставку. У результаті Росія обмежилася окупацією цих регіонів і виведенням військ з інших місць.

Дивіться також: В Торецьку немає жодної неушкодженої будівлі, але 1200 людей відмовляються покинути місто, - повідомляє ОВА.

Журналіст вказує на те, що на сьогоднішній день стратегія Кремля у контексті війни в Україні може виглядати наступним чином: президента Володимира Зеленського підштовхують до здачі окупованих територій в обмін на обіцянку вступу до НАТО. Як тільки НАТО почне активні дії, в українській армії можуть з'явитися ультранаціоналістичні сили, що піднімуть повстання проти Зеленського через його компроміс у питанні Донбасу і Криму. Захід, в свою чергу, може почати виступати проти таких виступів, відштовхуючи потенційних лідерів військового перевороту. У цей же час Путін почне активно використовувати пропагандистські методи в українських медіа, звинувачуючи Захід у зраді та недостатній підтримці України.

Нагадаємо, країна-агресорка призупинила виробництво винищувача Су-57: що відомо. Санкції, запроваджені країнами Заходу, спричинили труднощі з постачанням важливого обладнання.

Related posts