Перша команда українських льотчиків завершила свою підготовку у Франції.


Швидше за все, після завершення навчання українські льотчики вирушать до Румунії.

Перша команда українських військових пілотів успішно завершила навчання на реактивних навчально-тренувальних літаках Alphajet у Франції. Цю інформацію оприлюднила пресслужба Збройних Сил України в соціальній мережі X.

Відомо, що навчання українських пілотів тривало з березня 2024 року. Кількість пілотів, які пройшли відповідний курс, відповідає оперативним потребам України, наголосили у відомстві.

У червні цього року з'явилася інформація про те, що українські пілоти, які будуть проходити навчання на винищувачах F-16, розпочнуть прискорений курс підготовки у Франції на реактивних навчально-тренувальних літаках Alphajet. Цю інформацію було опубліковано в газеті Le Monde.

Тоді журналісти повідомили, що після кількох місяців підготовки у Великій Британії, де військові спочатку вивчали англійську, у березні 2024 року група українських пілотів прибула до Франції, де розпочала теоретичну та практичну підготовку.

Відомо, що для підготовки пілотів застосовують реактивні навчально-тренувальні літаки Alphajet, обладнані панеллю приладів, що копіює аналогічну в винищувачах F-16.

Згідно з даними видання АрміяInform, після завершення навчання українські авіатори, ймовірно, направляться до навчального центру в Румунії, оскільки у Франції немає винищувачів F-16, для яких проводиться підготовка пілотів.

Експерт у сфері авіації Анатолій Храпчинський раніше підкреслив, що в Україні є достатня кількість пілотів, здатних управляти флотом винищувачів F-16, які планують надати західні партнери.

"Навчання пілотів стартувало ще в минулому році. Хоча існують певні політичні дискусії, які затримують цей процес, підготовка триває. Вона охоплює як досвідчених пілотів, так і новачків, які починають з нуля," - підкреслив він.

Крім того, стало відомо, що Данія планує передати Україні ще одну партію винищувачів F-16 до завершення цього року. При цьому у данській стороні підкреслили, що точна кількість літаків та конкретна дата їх передачі поки що не визначені.

Related posts