Експерти вважають, що Північна Корея сподівається отримати військову підтримку від Росії в обмін на розміщення своїх військових підрозділів в Україні.


Згідно з оцінками американських експертів, Північна Корея, можливо, сподівається отримати технологічну підтримку від Росії для розвитку своїх ядерних і ракетних проектів в обмін на розміщення своїх військових сил для допомоги Росії у конфлікті з Україною.

У середу уряд Сполучених Штатів вперше офіційно визнали, що на території Росії перебуває не менше 3000 військових з Північної Кореї. Напередодні, минулої п’ятниці, розвідувальні служби Південної Кореї повідомили про відправлення 1500 спецназівців з Північної Кореї до Росії для проходження навчання та, можливо, участі у конфлікті в Україні.

Сеул висловив серйозну стурбованість з цього приводу.

"Північна Корея сподівається отримати значну компенсацію від Москви за свій військовий вклад", - зазначив Хван Джун Кук, посол Південної Кореї в ООН, під час брифінгу Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні в понеділок.

На його думку, це може включати військову та фінансову підтримку, а також технології, які стосуються ядерної зброї.

Нещодавно Північна Корея почала активніше демонструвати свої наміри в галузі ядерної та ракетної програми. У минулому місяці державні засоби масової інформації випустили знімки, на яких, за їхніми даними, лідер Кім Чен Ин відвідує завод, що займається збагаченням урану.

За даними Державного департаменту США, режим Кіма експортував десятки балістичних ракет і понад 18 000 контейнерів із боєприпасами та супутніми матеріалами до Росії після її вторгнення в Україну.

Брюс Беннетт, провідний аналітик у сфері оборони компанії Rand, вважає, що Кім Чен Ин опинився в ситуації, коли він може "заохотити Росію до значно більших дій", відправляючи своїх військовослужбовців на фронт в Україні.

Під час проведення ядерних тестів вони могли б виявити, що деякі аспекти не функціонують так, як очікувалося. На мою думку, існує безліч технологій, які Кім хотів би отримати з Росії, - зазначив він в інтерв'ю Корейській службі Голосу Америки в середу.

Роберт Пітерс, науковий співробітник із ядерного стримування та протиракетної оборони Heritage Foundation, сказав, що відправка північнокорейських військ "може бути знаком доброї волі з боку Кіма", і Кім очікує, що "відплата -- це російська технічна допомога".

"Основною метою Кіма є відновлення співпраці з Росією, що сприятиме Північній Кореї в досягненні прогресу в її ракетній та ядерній програмах," - заявив Пітерс у телефонному інтерв'ю для Голосу Америки у вівторок.

Пітерс зазначив, що Кім має можливість звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про надання технічної підтримки для успішної мініатюризації ядерних боєголовок, призначених для міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), які націлені на США.

Сон Юн Лі, співробітник Індійсько-тихоокеанської програми Wilson Center, вважає, що Росія, ймовірно, пообіцяла "надати Пхеньяну чутливу ядерну технологію. В електронному листі Корейській службі Голосу Америки він сказав, що в обмін на те, що Північна Корея відправить війська для війни в Україні, Пхеньян може очікувати атомні підводні човни, військові супутники та технології повернення міжконтинентальних балістичних ракет у земну атмосферу.

Ще один аспект, що вигідно відрізняє Північну Корею, полягає в можливості для її військових отримувати зарплату в іноземній валюті.

"Хоча фінансова вигода від цього проекту може виглядати незначною, вона має суттєве значення для Північної Кореї", -- зазначив у своїй електронній пошті Трой Стангароне, директор Центру корейської історії та державної політики Wilson Center, в коментарі для Корейського голосу Америки.

"Якщо Росія буде компенсувати Північній Кореї на тих же умовах, що й новим російським військовослужбовцям, можна припустити, що Пхеньян отримуватиме приблизно 10 мільйонів доларів щомісяця від 3000 солдатів, які, за інформацією, вже були відправлені в розпорядження," - зазначає Стангароне.

Експерт каже, що ця сума дорівнюватиме приблизно 40% легального експорту Північної Кореї до Китаю протягом цілого року. Китай є основним торговим партнером КНДР, за деякими дослідженнями, на Китай припадає 95% загальної торгівлі Північної Кореї.

Роберт Абрамс, генерал армії США у званні чотирьох зірок та колишній командувач американськими військами в Кореї в період з 2018 по 2021 рік, висловив думку, що розгортання військових з Північної Кореї не матиме суттєвого впливу на військову ситуацію для Росії. Проте, він підкреслив, що це є свідченням "глибокої відданості Кім Чен Ина концепції стратегічного партнерства з Росією".

"Росія втрачає 10 000 солдатів приблизно кожні 10 днів, тому це розгортання 10 000 північнокорейських солдатів помітно не змінить результат", -- сказав Абрамс Голосу Америки.

Проте, розміщення військ Північної Кореї несе важливий символічний зміст як для самої КНДР, так і для Росії: це явний наслідок нещодавньої угоди про всебічне стратегічне співробітництво між двома країнами, - зазначив фахівець.

У червні Путін та Кім Чен Ин уклали угоду про співпрацю, заявивши про намір протистояти світовому порядку, що домінує під егідою США.

Новий угода зобов'язує Росію і Північну Корею терміново надати військову підтримку усіма можливими ресурсами у разі нападу на одну з цих країн з боку третіх держав.

Під час пресконференції в четвер на саміті BRICS, що проходив у Казані, президент Путін не спростував інформацію про наявність північнокорейських військових у Росії.

"Ми завжди були впевнені, що керівництво Північної Кореї відповідально підходить до виконання наших угод, - зазначив Путін. - Як саме ми будемо діяти в межах цієї статті [угоди] - це вже наша справа".

Related posts