Правоохоронці затримали кіберзлочинця, що торгував базами даних тисяч користувачів.


З початку цього року 25-річний хакер-самоучка за допомогою впровадження шкідливого програмного коду (так звані SQL-ін'єкції) зламував сервери різноманітних вебресурсів, зокрема сайтів знайомств, та отримував списки електронних пошт користувачів, до яких надалі здійснював підбір пароля із застосуванням спеціального програмного забезпечення. Сленгова назва такого методу зламу - брутфорс (від англ. brute force - груба сила).

Чоловік здобув авторизаційні дані електронних поштових акаунтів більше ніж 10 тисяч користувачів з різних куточків світу.

Хакер здобув спеціалізоване програмне забезпечення, яке дозволяє втручатися в роботу електронних мереж та автоматично підбирати паролі, купивши його в інтернеті.

У подальшому злочинець входив до скомпрометованих облікових записів користувачів, які не використовували двофакторну аутентифікацію. Завдяки цьому хакер здобував дані, які дозволяли йому отримати доступ до криптогаманців своїх жертв і заволодіти їхніми віртуальними активами. З "оброблених" акаунтів злочинець створював бази даних, які потім продавав у темній мережі.

Кіберполіція виявила приблизно 10 акаунтів підозрюваного на різних хакерських платформах, деякі з яких управляються з Російської Федерації.

На початку цього року, за активної участі спецпідрозділу ТОР, правоохоронці здійснили обшуки в місці проживання підозрюваного та в його автомобілі. В результаті були конфісковані комп'ютерні пристрої та мобільні телефони.

Слідчі повідомили чоловіку про підозру за ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж), ч. 1 ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в компʼютерах) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Судом підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави.

Досліджується потенційна співпраця особи з ворожими агентами. Активно проводяться слідчі заходи для визначення всіх постраждалих та обсягу завданих збитків.

Related posts