Чиновника підозрюють у сприянні незаконному виїзду з країни 27 чоловіків, які втекли, видаючи себе за "інвалідів".


Державне бюро розслідувань запідозрило чиновника в сприянні ухилянтам при перетині державного кордону / Джерело: dbr.gov.ua

Правоохоронні органи розкрили шахрайську схему, що стосується незаконного виїзду за межі країни 27 осіб призовного віку.

Деталі

Підозрою у причетності до цієї схеми було оголошено заступнику начальника одного з відділень пункту пропуску "Краківець" та інспектору.

За допомогою соціальних мереж цивільні співробітники виявляли людей, які бажали покинути країну, і виготовляли для них підроблені документи, що підтверджують наявність третьої групи інвалідності.

Ухилянти отримували документи, які давали їм можливість безпечно перетнути кордон через пропускний пункт "Краківець".

На кордоні їх зустрів чиновник, який, як з'ясувалося, без жодних вагань допомагав у швидкому виїзді "інвалідів".

Він направляв їх до спеціальних смуг, призначених для осіб з обмеженими можливостями, забезпечував спрощений огляд документів та передавав посвідчення інспектору, який, за вказівкою керівництва, не проводив ретельну перевірку.

Операція пройшла настільки ефективно, що протягом травня та червня 2024 року за цією схемою до Польщі виїхали 27 осіб.

Заступника керівника відділу пропуску підозрюють у незаконному переміщенні людей через державний кордон відповідно до частини 2 статті 332 Кримінального кодексу України. У разі доведення його вини, йому може загрожувати до семи років позбавлення волі.

Інспектор, який також брав участь у цій схемі, підозрюється у несанкціонованій зміні інформації. Згідно зі статтею 362 КК України, його дії можуть призвести до позбавлення волі на строк до шести років.

Нещодавно з'явилася інформація про те, що прикордонник разом із двома місцевими мешканцями надавали допомогу особам, які намагалися уникнути призову.

Related posts