Президент Парламентської асамблеї НАТО: Путін вважав, що його армія має величезну силу, але насправді її можливості виявилися значно меншими.
Залучення військовослужбовців Північної Кореї підкреслює уразливість Росії.
Для Північної Кореї участь у конфлікті між Росією та Україною є шансом отримати практичний бойовий досвід, якого бракує цій одній з найбільших армій у світі.
Про в інтерв'ю Радіо Свобода сказав президент Парламентської Асамблеї НАТО, конгресмен Джеррі Конноллі.
"Останні бойові дії відбулися там під час Корейської війни, що сталося вже 70 років тому. Майже не залишилося солдатів, які брали участь у тих подіях. Якщо ви з Північної Кореї і прагнете здобути бойовий досвід, куди вам іти? Росія запросила їх приєднатися до військових дій в Україні. Вважаю, що північнокорейці мають чіткі цілі, які вони ставлять перед собою," - поділився він думкою.
Одночасно, залучення військовослужбовців з Північної Кореї вказує на слабкість Росії, оскільки її ресурси "вже вичерпані". "За прогнозами, втрати російських військ досягають 600 тисяч осіб, включаючи загиблих, поранених і зниклих безвісти. Ці показники вже близькі до тих, що спостерігалися на початкових етапах Другої світової війни під час операції 'Барбароса' у 1941 році. Я вважаю, це не стільки підстава для тривоги, скільки можливість задуматися - що це говорить про сучасну армію Росії?", - підкреслив Конноллі.
Політик вважає, що після розв'язання війни в Україні путін "допустив помилку на багатьох рівнях". Замість того, щоб за два тижні створити уряд, підконтрольний Росії, українські сили вже 2,5 роки виснажують російські війська. НАТО ж Коннеллі охарактеризував як "паперовий тигр, який лише гримів, але не мав можливості діяти".
"Володимир Путін думав, що його армія мала зріст три метри, а насправді її зріст один метр...Також говорили, що НАТО потрібне меншим і що членство обходиться дуже дорого. Але зараз Україна вже на невідворотному шляху до членства і навіть такі давні нейтральні гравці в Європі, як Фінляндія та Швеція, подумали: залишатись нейтральним є дуже небезпечно і ми приєднуємося. І вони увійшли до НАТО. Отже - за винятком усього цього - стратегія Путіна була неймовірно успішною", - резюмував Коннеллі.
Контекст. Раніше видання Mind зазначало, що Україні буде можливе приєднання до НАТО лише після відновлення контролю над усіма своїми територіями.