Прикарпатець спробував отримати фінансування від ООН і зазнав збитків у розмірі 87 тисяч гривень.
В різних онлайн-спільнотах зловмисники розміщують фальшиві оголошення про надання фінансової підтримки під час війни. Поліція застерігає людей не переходити за такими посиланнями і не вводити свої паролі та особисті дані банківських карток на незнайомих ресурсах. Один із потрапивших у шахрайську пастку – 66-річний житель Калуського району. Він натрапив на оголошення в соціальних мережах про допомогу від ООН, перейшов за ним і втратив 87 тисяч гривень. Як з'ясувалося пізніше, це посилання виявилося шахрайською схемою, де йому запропонували ввести паролі від карток нібито для отримання "виплати".
Згідно з повідомленням поліції, заявник виконав усі вимоги, після чого йому зателефонував, як стверджують, менеджер з зазначеної компанії. Під час розмови співрозмовник отримав код підтвердження реєстрації, який надійшов на мобільний телефон чоловіка. В результаті цього аферисти змогли зняти 87 тисяч гривень з рахунків прикарпатця.
Поліцейські розшукують причетних до шахрайства у рамках відкритого кримінального провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція закликає не надавати стороннім персональні банківські дані або коди підтвердження, які надходять з онлайн-сервісів.
Також нагадують, що офіційна інформація про можливість отримання фінансової допомоги від держави чи міжнародних організацій завжди публікується на їхніх офіційних ресурсах.
Тож, перевіряйте джерела інформації та не довіряйте сумнівним повідомленням, які надходять у месенджерах.