Російська Федерація намагається не вдаватися до загальної мобілізації до завершення 2024 року, повідомляє Головне управління розвідки України.
Для заміщення втрат особового складу під час бойових дій в Україні Росія використовує фінансовий інструмент, щоб якомога довше уникати загальної мобілізації.
У Москві побоюються, що відповідне рішення загострить соціальну напругу та може призвести до небажаних протестів у великих містах, повідомляє ГУР МО.
"Літнім та ранньоосіннім періодом 2024 року кремлівські стратеги поширювали чутки про те, що після так званих "муніципальних виборів", які відбулися 8 вересня, буде оголошено загальну мобілізацію. Цим чином путінський режим знову намагався перевірити настрої серед російського населення, і, очевидно, їхня динаміка не зовсім влаштовує лідерів держави-агресора", - зазначається у повідомленні.
Отже, ключовим чинником, який спонукає нових людей приєднуватися до армії, є фінансова мотивація.
"Разом з тим, зростання початкових виплат за укладення контракту, яке в окремих частинах РФ вже досягає кількох мільйонів рублів, вказує на те, що бажаючих йти на фронт в рядах окупаційних військ стає все менше," - зазначають аналітики розвідки.
Ще одна проблема окупантів, на яку звернули увагу у ГУР, це відсутність так званих "ідейних" солдатів. Тому на пунктах комплектування новобранцям видають спеціальні пропагандистські методички.
"У цих документах для ідеологічного впливу використані звичні кліше щодо 'підступного Заходу і НАТО', 'денацифікації', 'одного народу' та інші пропагандистські вигадки про 'захист Росії' в умовах війни в Україні", - зазначили в розвідці.
Згідно з інформацією від ГУР, російські експерти вважають, що їх фінансові резерви дозволяють компенсувати втрати без необхідності загальної мобілізації, принаймні, до завершення 2024 року.