Росія збільшить використання балістичних ракет, які є найскладнішими для перехоплення українськими системами ППО, - заявив офіцер.
За словами військового експерта, росіянам не важливо, яким буде рівень якості цієї балістики.
За словами військового експерта та офіцера резерву ЗСУ Андрія Крамарова, Росія буде намагатися наростити використання балістичних ракет, які на даний момент є найбільш складними для перехоплення в Україні. Цю інформацію він озвучив в ефірі Radio NV.
За його інформацією, противник вже вживає заходів для використання переважно балістичних чи аеробалістичних надзвукових ракет, таких як Х-22. Це стосується, зокрема, ракет Кинжал та Іскандер-М.
Експерт зазначив, що "з огляду на те, що їхні крилаті ракети втрачають ефективність для нас, якщо ми маємо достатній запас боєприпасів для зенітно-ракетних систем та активно використовуємо авіацію. Щодо атак з використанням БПЛА-камікадзе, зокрема 'шахедів', ми активно залучаємо нашу військову авіацію, зокрема українські гелікоптери, для протидії цим загрозам. Таким чином, росіяни не досягають очікуваного результату від своїх дій."
Він підкреслив, що Україна стикається з викликом недостатньої кількості систем Patriot та SAMP/T, внаслідок чого не вдається забезпечити захист усіх регіонів та траєкторій, які використовує противник.
"Це, насамперед, стосується використання балістичних ракет Кинжалів та Іскандер-М. На жаль, вони завдають нам найбільшої шкоди... Ворог все ще має значний потенціал. Що стосується додаткових систем Patriot, які нам обіцяли партнери наприкінці травня та на початку літа — їх має бути від п'яти до семи — виникли певні затримки з їх постачанням. Хоча на даний момент вони є вкрай необхідними для нас", – акцентував увагу Крамаров.
За словами Крамарова, для росіян нині вигідніше і менш витратно закуповувати ракети у Північній Кореї та Ірану, ніж виготовляти власні Іскандер-М. Він також підкреслив, що російська сторона не звертає уваги на те, що ефективність північнокорейських та іранських ракет значно нижча, оскільки планують використовувати їх разом з Іскандер-М.
Крамаров зазначив, що північнокорейські ракети КN-23 мають обмежену дальність, а іранські ракети характеризуються ще нижчою ефективністю. Проте, з огляду на тактико-технічні характеристики зенітних ракетних комплексів NASAMS та IRIS-T, існує ризик, що вони можуть не встигати перехопити ці ракети. Хоча ці іранські ракети є відносно дешевими та малоефективними, їх масове виробництво може стати проблемою. Якщо Іран почне постачати ці ракети Росії, це може призвести до збільшення атак з боку РФ, зокрема балістичними ракетами, які є найскладнішими для перехоплення.
Як повідомляло агентство УНІАН, нещодавно Bloomberg повідомило, що європейські чиновники прогнозують, що Іран незабаром може передати Росії балістичні ракети. Відзначалося, що протягом повномасштабного вторгнення в Україні Іран вже надав Росії сотні безпілотників, але ймовірна передача балістичних ракет може стати серйозним тривожним сигналом у контексті конфлікту.
У Bloomberg нагадали, що США та інші союзники по Організації Північноатлантичного договору не один раз застерігали Іран від такого кроку та докладають дипломатичних зусиль, аби запобігти передачі ракет.