Росія знайшла рішення для завантаження "Калібрів" на платформи: Плетенчук роз'яснив, що це передбачає.
Якщо атаки зараз не відбуваються, то окупанти накопичують певне озброєння, зазначають у ВМС ЗСУ.
Схоже, що російські військові вирішували питання щодо завантаження ракет морського базування "Калібр" на свої ракетоносії. Раніше виникали труднощі через перенесення бойових одиниць Чорноморського флоту з окупованого Криму до Новоросійська (РФ). Про це повідомив під час телемарафону речник Військово-морських сил ЗСУ, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.
"Виходячи з факту застосування надводних кораблів, можна зробити висновок, що окупанти вирішили проблему завантаження на борт "Калібрів". Дивно, що вони так довго до цього йшли. Тому що фактично системи, які дозволяють завантажувати ракети, не є чимось надзвичайно особливим", - сказав речник.
Він зазначив, що мова йде про особливі крани, які повинні відповідати певним технічним стандартам для завантаження зазначеного озброєння на судна. Згідно з інформацією Плетенчука, загарбники вже раніше "освоїли" процес завантаження ракет на підводні човни, де цей процес здійснюється в горизонтальному положенні.
"Для надводних суден необхідно використовувати інше обладнання, і вантаження відбувається в вертикальному положенні. Дивно, що російські сили протягом півроку не змогли доставити плавучий кран на місце... Тепер, вірогідно, можна стверджувати, що цю проблему вони, скоріш за все, подолали," - зазначив представник Військово-морських сил.
На даний момент у Чорному морі не спостерігається присутності носіїв ракет "Калібр" з боку Чорноморського флоту Росії. Однак Плетенчук підкреслив, що ігнорувати сигнали повітряної тривоги не слід, оскільки противник постійно готується до можливих атак, а також, ймовірно, відбувається накопичення ракетного озброєння.
Російський військово-промисловий комплекс продовжує свою діяльність. Навіть якщо атаки не здійснюються в даний момент, запаси озброєнь все ж зростають. Це свідчить про те, що противник постійно веде підготовку. Наразі він змінив свою тактику, зосередившись на використанні дронів. Однак це не дає нам підстав для самоусунення або недооцінки можливих інших форм агресії.
Також речника попросили прокоментувати візит до Одеси командувача ВМС Королівства Данія, контрадмірала Хенріка Рюберга. Сьогодні стало відомо, що він зустрівся з командувачем ВМС ЗС України віцеадміралом Олексієм Неїжпапою. Відомо, що під час зустрічі обговорювали посилення оборони України - проєкти, спрямовані на розвиток ракетних систем, надводних і підводних безпілотних комплексів, що мають стратегічне значення для протидії загрозам у морі.
Плетенчук зазначив, що не має можливості розкривати подробиці зустрічі, проте підкреслив, що такі заходи відбуваються досить часто, хоча інформація про них рідко стає відомою.
На даний момент можна зазначити, що співпраця з різними партнерами, за інформацією УНІАН, триває в кількох напрямках. Це включає підготовку військовослужбовців та передачу матеріально-технічних засобів. Чимала кількість військових моряків і морських піхотинців проходять навчання за межами країни. Це не лише забезпечує їхню безпеку, але й дозволяє ефективно освоїти нові зразки техніки, які надають нам партнери, - додав речник.
Дмитро Плетенчук раніше повідомляв, що російські війська реалізують ряд заходів для збереження залишків свого Чорноморського флоту та забезпечення безпеки Кримського мосту. Він звернув увагу на те, що в Чорному морі на чергуванні перебуває підводний човен, який, ймовірно, виконує місію з охорони бази Чорноморського флоту Росії в Новоросійську.
Крім того, представник ВМС ЗСУ повідомив, що після певної перерви супротивник розмістив у Чорному морі підводний човен, озброєний чотирма ракетами "Калібр". Однак, ворог не наближається до узбережжя Одещини та Миколаївщини через деякі технічні проблеми.