Унікальна знахідка: археологи в Німеччині виявили гробницю епохи заліза (фото)
Науковці натрапили на камерне поховання з епохи залізного віку, яке збереглося в outstanding стані до сьогоднішнього дня. Відкрита гробниця, що знаходиться в серці кургану, вирізняється серед інших, оскільки органічні залишки зазвичай піддаються розкладенню.
Під час археологічних досліджень поблизу Рідлінгена, що в Німеччині, спеціалісти з Державного управління охорони пам'яток при регіональній раді Штутгарта (LAD) натрапили на надзвичайно рідкісну та прекрасно збережену камерну гробницю, що належить до залізного віку. Ця гробниця, розташована в серці великого кургану, спочатку мала висоту 6 метрів і діаметр 65 метрів, повідомляє Heritage Daily.
У Фокус.Технології відкрився новий Telegram-канал! Підписуйтеся, щоб бути в курсі найновіших та найцікавіших подій у науковому світі!
Цей вид поховальної архітектури, що належить до часу між 620 і 450 роками до нашої ери, зазвичай призначався для представників вищих верств кельтського суспільства. Дослідники підкреслюють значення цієї знахідки, акцентуючи увагу на її надзвичайному збереженні, незважаючи на те, що їй більше 2600 років.
Камерна гробниця виготовлена з міцної дубової деревини, що була виявлена на глибині 70 сантиметрів. Ця знахідка викликає особливий інтерес, оскільки органічні залишки, схожі на ці, зазвичай швидко піддаються розкладанню без відповідних умов ґрунту для їх збереження.
Камера має розміри приблизно 3,4 на 4,05 метри, а її стіни складаються зі зчеплених між собою вертикальних дубових дощок. Хоча точний вік дубових брусів ще не підтверджено, попередній дендрохронологічний аналіз дерев'яної лопати, знайденої неподалік, свідчить, що дерево зрубане близько 585 року до нашої ери.
Було також виявлено сліди стародавніх грабіжників могил, які свідчать про те, що гробницю пограбували, імовірно, в пошуках цінних металевих артефактів. Залишилися лише фрагменти кераміки та декоративні бронзові цвяхи, ймовірно, від чотириколісного воза. Це співпадає зі знахідками з інших подібних елітних поховань, таких як князівська гробниця в Хохдорфі.
Потрібні додаткові дослідження для визначення статі та особи, похованої в цій камері. Первісні антропологічні аналізи свідчать про те, що залишки належать молодому чоловіку віком приблизно від 15 до 20 років, з ростом у межах 160-168 см.
Президент LAD доктор Клаус Вольф, заявив, що всю знайдену деревину законсервують та відреставрують впродовж наступних кількох років. Після завершення робіт повністю реконструйовану камеру виставлять як музейний експонат, що дозволить громадськості на власні очі побачити цей фрагмент давньої історії.
Раніше Фокус писав про античну прикрасу, яка виявилася неймовірно схожою на традиційну баварську біжутерію. Проте вчені не впевнені, чи є між ними чіткий зв'язок.
Ми також обговорювали корабель, що потонув, несучи з собою вантаж з напівміфічного металу. Для глибшого вивчення цього об'єкта, науковці мають намір підняти його на поверхню.