Російські військові використовують лінзи Люнеберга на своїх безпілотниках: для чого вони необхідні і чи мають їх Збройні сили України (фото)
Згідно з інформацією фахівців, загарбники використовують недорогі дрони з лінзами Люнеберга, аби "ввести в оману" українські радарні системи.
В Російській Федерації певні моделі далекобійних безпілотників почали оснащувати лінзами Люнеберга, з метою дезорієнтації української протиповітряної оборони. Як саме цей механізм функціонує, пояснили фахівці порталу Defence Express.
Згідно з інформацією, представлено в публікації, лінза Люнеберга функціонує як відбивач радіолокаційних хвиль, одна зі сторін якої оброблена металевим покриттям. При радіолокаційному впливі ця лінза здатна концентрувати енергію та відбивати її з помітним підсиленням.
Наприклад, лінза Люнеберга з діаметром 44 см може мати ефективну площу розсіювання в X-діапазоні в 100 м2. Таким чином невеликий БПЛА може виглядати для радіолокаційної станції (РЛС) як стратегічний бомбардувальник B-52.
Застосовуючи подібні відбивачі на безпілотниках дальнього радіусу дії під час атак на Україну, російські сили генерують численні хибні цілі, що відволікають увагу систем протиповітряної оборони. Наприклад, пінопластовий дрон-заманювач "Гербера", обладнаний лінзою Люнеберга, на радіолокаційних системах виглядатиме подібно до "Шахед" із бойовою начинкою.
У публікації підкреслюється, що така стратегія застосовується не лише російською стороною. Експерти вважають, що саме Україна, ймовірно, вперше почала активно використовувати подібні методи у конфлікті з Росією. Зокрема, українські імітаційні цілі були продемонстровані в одному з репортажів CNN.
Нагадаємо, в травні були оприлюднені зображення та відеоматеріали, що демонструють дрон-мішень, який застосовують Збройні сили Росії для виявлення українських систем протиповітряної оборони.
У серпні український експерт Юрій Абдула провів аналіз російського недорогого безпілотного літального апарату, створеного для виведення ресурсів з ладу.