Російська пропагандистська машина працює над створенням суспільної підтримки для ядерного конфлікту, -- Війна Слів.


Аналітики проєкту виокремили 8 основних наративів, які лунали напередодні президентських виборів у США на російському телебаченні

Проект "War of Words" — це інструмент штучного інтелекту, що зосереджується на аналізі та обробці відео і аудіо матеріалів з російських пропагандистських джерел. Він досліджує основні наративи, що домінували на російському телебаченні в жовтні.

Фахівці проєкту виділили вісім ключових наративів, що звучали на російських телеканалах напередодні президентських виборів у США.

"Лише упродовж жовтня 2024 року загальна кількість згадок слова "ядерна" на трьох основних телеканалах сягла 1284 повторень. Окрім традиційних тез про "загрози розширення НАТО", а також "відповіді на зовнішні загрози" почастішали звинувачення західних медіа у "перебільшенні та нагнітанні страху перед російським ядерним арсеналом"", -- зазначають аналітики проєкту.

Експерти War of Words зазначають, що з 2022 року не минуло жодного дня, коли б на російських телеканалах не обговорювалися ядерні загрози.

Найбільш популярні жовтневі теми російських телевізійних каналів про можливий ядерний конфлікт:

Володимир Бородянський, засновник сервісу аналізу російської пропаганди War of Words та колишній міністр культури, молоді та спорту України, зазначає: "Росія, як завжди, використовує суперечності, заплутуючи свою аудиторію. Вона звинувачує світ у провокаціях, що можуть призвести до ядерної війни, але в той же час заявляє про своє право на ядерний удар. Росія обурюється закликами Заходу не боятися її ядерних загроз, але стверджує, що не має наміру завдавати удару першою. Водночас вона скаржиться на ядерні навчання, які проводить Захід, попри те, що сама активно проводить подібні маневри. В результаті у людей виникає плутанина, і вони готові виправдовувати будь-які рішення політичного керівництва."

Нагадаємо, що у 2024 році український медіаменеджер і колишній міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський започаткував проект "War of Words". Це англомовний інструмент, розроблений з використанням штучного інтелекту, який дозволяє оперативно аналізувати величезні обсяги контенту російської пропаганди, що перевищують сотні тисяч годин.

Related posts