Що стримує вас від початку нового життя з понеділка: рекомендації для тих, хто прагне не відкладати зміни на потім.
Хто з нас не обіцяв собі розпочати новий етап життя з понеділка, з приходом весни, літа, осені або ж з Нового року, прагнучи зробити його кращим і яскравішим? Проте лише невелика кількість людей справді реалізує свої бажання, в той час як більшість продовжує чекати на «правильний» момент, марнують precious час. Портал "Коментарі" ділиться порадами, як перетворити мрії на реальність.
Ілюстраційне зображення
Перед тим як почати обговорення шляхів змін, важливо з'ясувати, які чинники перешкоджають реалізації задумів. Експерти виділяють кілька основних труднощів.
1. Спрямованість на віддалені цілі, які не мають чітких контурів, і відсутність усвідомлення необхідних дій для досягнення фінального результату. Саме ці, на перший погляд, незначні, але регулярні кроки сприяють реалізації поставлених завдань.
2. Невизначеність у плануванні. Важливо ретельно продумати весь процес досягнення бажаного результату. Психологи рекомендують розділяти великі цілі на менші, що дозволить спростити їх виконання. Крім того, необхідно визначити чіткі строки для реалізації кожного етапу.
3. Неправдивість намірів. Важко досягти цілей, які насправді не є важливими, а лише нав'язані зовнішніми обставинами.
4. Відсутність мотивації. Якщо мета нав'язана, то людина підсвідомо чинить опір реалізації.
5. Перевантаження. У цьому випадку краще уникати одночасного виконання кількох завдань, оскільки це може ускладнити їх реалізацію.
6. Недостатня підтримка. Емоційна підтримка є надзвичайно важливою, особливо в період "глобальних змін". Не варто впадати у відчай, якщо не всі ваші близькі сприймають нові ідеї. Краще знайти спільноту однодумців і спільно йти до досягнення мети.
З чого розпочати, аби трансформувати своє життя? Експерти в галузі психології стверджують, що для перетворення свого життя потрібен лише один рік. Вони рекомендують дотримуватись таких основних етапів:
1. Сформулюйте чітку мету.
2. Поділіть вашу ціль на менші етапи.
3. Створіть план дій з чіткими термінами.
4. Знайдіть мотивацію.
5. Не перенавантажуйте себе.
Спеціалісти попереджають, щоб змінити життя потрібно налаштовуватися на марафон. Варто бути готовими до труднощів, однак не варто впадати у відчай та продовжувати рух до мети. "Пам'ятайте, що навіть маленькі кроки ведуть до великої мети. Повірте у себе -- і у вас все вийде", -- головна порада психологів.