Усі педагоги отримають щомісячну надбавку в розмірі ₴1000 - Лісовий.


Про це міністр заявив у телеетері, передає Укрінформ.

"Ця доплата, яка почне діяти з 1 січня 2025 року, призначена для всіх педагогів загальної середньої освіти, незважаючи на їхній стаж чи місце проживання — місто або село. Це щомісячна надбавка до зарплати вчителя. Механізм її нарахування є внутрішнім, тому вчителі не відчують жодних складнощів. Для отримання цієї доплати не потрібно виконувати додаткові дії, що робить це рішення максимально зручним", — підкреслив Лісовий, відповідаючи на питання про те, як буде здійснюватися виплата доплати у розмірі ₴1 тисячі та хто з вчителів її отримає.

Він зауважив, що вирішення питання зарплати вчителів потребує набагато більшої суми ніж та, яку вдалося знайти у цьогорічному бюджеті.

"Загальна потреба для виведення заробітної плати вчителів і педагогічних працівників, слід зазначити, що ми говоримо не тільки про вчителів, вона становить близько ₴300 мільярдів гривень. У бюджеті цього року ми знайшли 12 мільярдів гривень, тому було прийняте рішення запровадити доплату до вчительської зарплати в обсязі ₴1 тисяча на місяць", - підкреслив міністр.

Читайте також: Уряд вирішив об'єднати два університети Львівщини

Він також поділився інформацією про створений план підвищення заробітних плат, який передбачає поступове впровадження, що потребує щонайменше ₴40 мільярдів. Натомість, якщо здійснити одноразове підвищення зарплат для всіх педагогічних працівників, то це вимагатиме ₴300 мільярдів.

"З цієї причини ми прийняли рішення використати наявні фінансові ресурси для надання доплати в розмірі ₴1000 у поточному навчальному році та ₴2000 у наступному навчальному році. Важливо підкреслити, що ці суми є "чистими" виплатами. Це означає, що в бюджеті враховані кошти з податками - тобто ₴1300 та ₴2600 з 1 вересня 2025 року", - зазначив Лісовий.

Міністр зазначив, що ця норма щодо доплат до зарплати буде чинною до завершення воєнного стану в Україні.

Крім того, ви можете помітити, що в плані фінансування на наступний навчальний рік, зокрема в бюджеті 2025 року, передбачено подвійне збільшення цієї доплати – до двох тисяч. Якщо з'являться нові можливості, над чим ми активно працюємо, ми прагнемо підвищити цю доплату в залежності від ресурсів, які зможемо залучити для досягнення цієї мети, - зазначив Лісовий.

Він роз'яснив, що приймаючи дане рішення,

Кабінет Міністрів акцентував свою увагу на вчителях, оскільки існує державний механізм субвенцій для забезпечення їхніх зарплат, відомий як "освітня субвенція".

Читайте також: 85% старшокласників підтримують реформу старшої школи, повідомляє Міносвіти. "Загальний бюджет реформи становить ₴103 мільярди, з яких ми наразі запроваджуємо доплату в розмірі ₴12 мільярдів. Усі заробітні плати для інших категорій працівників освіти, зокрема вихователів дошкільних закладів та позашкільних педагогів, виплачуються місцевими органами влади. У п'ятницю відбулася нарада у Президента, де ми отримали доручення розробити механізми для підвищення зарплат і для цих груп. Вони залишаються у центрі нашої уваги. Також важливо підтримати заклади професійно-технічної освіти та коледжі, які потребують нашої допомоги", - зазначив Лісовий.

Він додав, що заробітні плати для педагогів дошкільної освіти, педагогів позашкільної освіти, закладів професійно-технічної освіти і коледжів виплачують здебільшого органи місцевого самоврядування.

"Нам необхідно створити спеціальні механізми, які нададуть можливість громадам, здатним сплачувати більше, дійсно це робити," - зазначив Лісовий.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про запровадження щомісячної "вчительської доплати" до заробітної плати педагогів у розмірі 1000 гривень.

Related posts