Словацька газова компанія відкинула повідомлення про досягнуту угоду з Азербайджаном стосовно транзиту газу через територію України.


СПП виступила на передовій у зусиллях збереження транзиту, незважаючи на конфлікт між Росією та Україною.

Державна газова компанія Словаччини SPP відкинула інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про те, що угода щодо заміни імпорту російського газу через територію України на постачання з Азербайджану вже на стадії завершення. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на агентства Reuters і Bloomberg.

Ознайомтеся також з: За паперами газ походить з Азербайджану, а насправді - з Росії: чи вдасться Україні досягти угоди щодо транзиту.

"Ми постійно піднімаємо це питання у спілкуванні з нашими партнерами, однак дані про можливе укладення угоди на постачання газу за участі SPP не є правдивими", - зазначено в офіційній заяві SPP.

Два джерела в енергетичній компанії SOCAR з Азербайджану знизили важливість даного повідомлення. Вони підкреслили, що угорські та словацькі компанії знаходяться на етапі завершення переговорів щодо укладення контракту на постачання 12-14 мільярдів кубометрів газу на рік з Азербайджану.

СПП виступила на передовій у зусиллях збереження транзиту, незважаючи на конфлікт між Росією та Україною., оскільки альтернативні маршрути коштують дорожче.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков також скептично сприйняв угоду, коли його запитали про це під час телефонної конференції з журналістами 1 листопада.

"Як розвиватимуться події далі, як забезпечуватимуться постачання далі, з урахуванням того, що Україна вже заявила про відмову від продовження цієї угоди, зараз я нічого сказати не можу", - сказав він.

Прогнозується, що в цьому році Україна експортує близько 14 мільярдів кубометрів російського газу, що є лише незначною частиною від обсягів до початку війни.

Нагадуємо, що чинна п'ятирічна угода між Москвою та Києвом, що регулює експорт російського газу через територію України до Європи, добігає кінця в цьому році. Це спонукає Євросоюз активно шукати альтернативні джерела постачання, зокрема з Азербайджану, водночас ведучи перемовини для збереження існуючого маршруту. Росія заявила про готовність продовжувати поставки газу через Україну, незважаючи на війну, тоді як Київ відмовився від будь-яких переговорів з Москвою щодо газового транзиту.

Раніше прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що очікує на співпрацю від України в імпорті нафти і газу до Словаччини. Україна запропонувала Словаччині та Азербайджану нову схему постачання газу через свою територію до Європейського Союзу. Обговорюється варіант зберігання газу в українських підземних сховищах із подальшим постачанням до Словаччини чи інших країн. Такі постачання вважатимуться не транзитом, а реекспортом газу.

Дивіться також:

Основні новини дня без зайвих повідомлень та реклами! Друзі, приєднуйтесь до "5 каналу" у Telegram. Лише за хвилину – і ви будете в курсі всіх подій.

Related posts