Співпраця Павла Дурова та Telegram з французькими партнерами викликала інтерес з боку інших держав, повідомляє Le Figaro.
Месенджер Telegram, керівництво якого пішло на співпрацю з силовими структурами Франції після затримання його співзасновника Павла Дурова, почав відповідати на запити інших країн у рамках розслідувань кіберзлочинів. Йдеться про передачу інформації, яка може допомогти слідчим ідентифікувати злочинців. Про це повідомила газета Le Figaro з посиланням на джерела.
У Франції Telegram, за даними Liberation, відреагував на запити відділу у справах неповнолітніх (OFMIN) національної поліції, а також на запити жандармерії та надав інформацію, яка дозволить ідентифікувати деяких підозрюваних. Зокрема йдеться про злочини проти дітей.
Інші країни почали подавати запити до Telegram після того, як стало відомо про співпрацю Telegram з французькими відомствами.
Одна з держав Європейського Союзу, про яку не йдеться конкретно, згідно з повідомленнями в пресі, отримала дані про телеграм-групу, через яку замовили близько ста вбивств.
Деякі справи з держав, що не входять до Євроюсту, зокрема з Південної Кореї, наразі проходять процедуру реєстрації у французькій судовій системі. У Південній Кореї активно вивчаються заходи щодо протидії каналам та чатам у Telegram, де активно розповсюджуються порнографічні діпфейки.
Наприкінці серпня у Франції Павлу Дурову були пред'явлені звинувачення за шістьма пунктами, пов'язаними з шахрайською діяльністю в Telegram та відмовою месенджера співпрацювати з французькими правоохоронними органами з цього приводу. У процесі розслідування співзасновнику платформи заборонили виїзд з території Франції.
На початку вересня Telegram скасував функцію "Люди поруч", яка стала популярною серед шахраїв, і оголосив про плани щодо поліпшення правил модерації.
Раніше "Подробиці" повідомляли про те, як Російська Федерація експлуатує платформу Telegram для розповсюдження неправдивої інформації та дезінформаційних кампаній.