Трамп обрав Сьюзі Вайлз, співкерівницю своєї виборчої кампанії, в ролі своєї головної радниці в новій адміністрації.


Новообраний президент Дональда Трампа, призначивши керівником свого майбутнього президентського апарату Сьюзі Вайлз, яка була співголовою його виборчої кампанії.

Отже, 67-річна Вайлз стане першою жінкою в історії, яка займе позицію найближчого радника президента — однієї з найзначніших ролей у Білому домі, коли нового президента приведуть до присяги в січні.

Хоча ця посада не прописана юридично як обов'язкова, усі післявоєнні президенти, починаючи з Гаррі Трумена, призначали керівника апарату. Нинішнім керівником апарату в адміністрації Джо Байдена є Джефф Зіентс, який змінив Рона Клейна у лютому 2023 року. Керівник апарату є найвищим політичним призначенцем у Білому домі.

У четвер, оголошуючи своє рішення, Трамп зазначив, що Вайлз є "сильною, розумною, інноваційною особистістю, якою захоплюються і яку поважають". Це стало його першим призначенням після перемоги на виборах у вівторок, де він змагався з віцепрезиденткою Камалою Гарріс.

"Це справедлива нагорода – мати Сьюзі на посаді першої жінки, яка очолила апарат Сполучених Штатів. Я впевнений, що вона спростує всі сумніви і зробить нашу країну гордою", - зазначив Трамп у своєму коментарі.

Вайлз рідко опинялася в центрі уваги під час співголовування в успішній виборчій кампанії Трампа. Саме їй та іншому керівнику кампанії, Крису ЛаЧівіту, приписували здатність внести певну структуру у вільний, неформальний стиль кампанії Трампа, яка не дотримувалася традиційних сценаріїв.

Вайлз уникає публічності, і навіть коли Трамп запросив її на сцену під час святкування його перемоги рано вранці в середу, вона відмовилася скористатися мікрофоном.

Також вона рідко дає телевізійні інтерв'ю та намагається уникати уваги, на відміну від ЛаЧівіти, який відома своєю відвертістю.

Для людини такого рівня вона не дуже відома в політичних колах. Під час своєї переможної промови Трамп назвав Вайлз "крижаною дівою".

Вона входить до числа найнадійніших радників Трампа. На мітингу, що відбувся в Мілуокі, штат Вісконсін, на початку цього місяця, він зазначив: "Вона просто вражаюча. Дійсно вражаюча".

Провідний дослідник Трампа Тоні Фабріціо сказав Politico у квітні: "Я думаю, ніхто не володіє такою кількістю інформації, як вона. На нашій орбіті ніхто".

Хоча Вайлз є дещо загадковою фігурою, вона має довгу кар'єру, працюючи за лаштунками політики США.

Невдовзі після закінчення університету Меріленд у 1979 році, вона розпочала свою кар'єру, працюючи на конгресмена Джека Кемпа з Нью-Йорка, а також стала частиною президентської кампанії Рональда Рейгана в 1980 році.

Врешті-решт, вона оселилася у Флориді, де надавала консультаційні послуги двом міським головам та сприяла переходу бізнесмена Ріка Скотта в політичну сферу під час його вдалої кампанії на пост губернатора в 2010 році.

Вона відігравала важливу роль у виборчій кампанії губернатора Юти Джона Гантсмана-молодшого на пост президента в 2012 році та очолювала діяльність у Флориді під час кампанії Дональда Трампа в 2016 році. У 2018 році вона долучилася до перегонів за губернаторське крісло Рона ДеСантіса, але в 2019 році їхні шляхи розійшлися через розбіжності у поглядах.

Вайлз, що нечасто проявлялася в соціальних мережах, за кілька днів до виходу ДеСантіса з президентської гонки в січні, лаконічно попрощалася: "Прощавай!"

Після цього вона взяла на себе керівництво передвиборчою кампанією Трампа проти ДеСантіса, в якій Трамп здобув впевнену перемогу.

Вайлз — єдина менеджерка виборчої кампанії, яка супроводжувала Трампа на всіх етапах передвиборчої гонки, і відзначається своєю вмінням стримувати його мінливу поведінку.

Як переказує Associated Press, одного разу під час передвиборчої промови в Пенсільванії, коли Трамп відхилився від своїх тез і пожартував, що не заперечує, якщо представники ЗМІ будуть розстріляні, вона вийшла і мовчки подивилася на нього, поки він не повернувся на правильний шлях.

Ця навичка стане їй у нагоді в новій посаді. Протягом останніх чотирьох років свого президентства Трамп змінив чотирьох керівників апарату, що є безпрецедентним показником для сучасних глав держав.

Related posts