Співпраця Трампа з Південною Кореєю: кроки, що відповідають ескалації з боку Росії.
Президент Республіки Корея Юн Сок Йоль встиг обговорити важливі питання з новообраним президентом США Дональдом Трампом відразу після його перемоги на виборах 5 листопада. Які термінові питання могли стати предметом їхньої розмови?
Після того як Дональд Трамп здобув перемогу на президентських виборах у США, він негайно розпочав серію важливих телефонних переговорів. Одним із них стало спілкування з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем.
Серед обговорюваних питань була і військова підтримка КНДР для Росії, повідомив перший заступник радника президента з питань національної безпеки Кім Те Хьо, інформує південнокорейське агентство Yonhap.
Як зазначив Кім, Юн та Трамп провели бесіду щодо обстановки в Північній Кореї, зокрема, акцентуючи увагу на останніх ядерних проектах, ракетних запусках та нарощуванні військової присутності в Росії. Лідери висловили свою "заклопотаність цими аспектами безпеки та терміновістю ситуації в Україні".
Обидва президенти висловили спільну думку про те, що особиста зустріч стане важливим кроком для обговорення ключових питань. Дата та місце проведення цієї зустрічі повинні бути узгоджені найближчим часом, повідомила сторона Південної Кореї.
А ще раніше, в ніч на 7 листопада, президент Володимир Зеленський поділився інформацією про "прекрасну телефонну бесіду" з Дональдом Трампом: лідери погодилися на продовження активного діалогу та зміцнення співпраці.
Схоже, що деякі елементи розмови Трампа з Юном відображають його діалог із Зеленським. Це стосувалося можливого приєднання Північної Кореї до війни на боці Росії.
Це питання є надзвичайно важливим, оскільки повномасштабне вторгнення Росії в Україну має потенціал перетворитися на Третю світову війну. Це залежить від реакції міжнародних партнерів України на відправлення військових з Північної Кореї для підтримки РФ, зазначає The Telegraph.
Одним з можливих джерел конфлікту може стати новий військовий спалах на Корейському півострові.
ЗМІ нагадує, що КНДР попередньо відправляє у Росію близько 11 тисяч військових. Це, за словами журналістів, "є останнім і найстрашнішим нагадуванням" про те, що війна триває не лише між Росією та Україною.
Здається, Трампу доведеться взяти на себе відповідальність за вирішення цієї складної ситуації, продовжуючи справу своїх попередників. Процес вже розпочато: 2 листопада США та Південна Корея уклали угоду про розширення співпраці в сфері оборонних технологій, що включає автономні системи та штучний інтелект в рамках модернізації спільної оборони.
Також сторони обговорили варіанти протидії розгортанню військ КНДР у Росії, йдеться у заяві Міністерства оборони США за підсумками зустрічі глави Пентагону з міністрами оборони та закордонних справ Південної Кореї, передає FREEДОМ.
"Ми ведемо переговори з країнами регіону, включаючи Китай, щодо цього тривожного розвитку ситуації. Враховуючи, що до зони конфлікту приєдналися 10 тисяч військовослужбовців з Північної Кореї, виникає питання: чи зможе Україна утримати Курськ? Відповідь - так. І якщо ви звернете увагу на мої попередні коментарі про втрати, то Росія щоденно втрачає приблизно 1250 осіб", - підкреслив міністр оборони США Ллойд Остін.
Проте, основною метою російського диктатора є підбурювання мілітаристських амбіцій його північнокорейського партнера Кім Чен Ина, що має на меті створення нового вогнища конфлікту. Ці дії не можуть залишатися непоміченими в Південній Кореї.
Зокрема, президент Республіки Корея 8 листопада заявив про готовність Сеула до спільної зі США відповіді - у разі ядерної агресії з боку КНДР, інформує Reuters.
Він акцентував увагу на тому, що в разі агресії з боку противника, Сеул здійснить миттєву відповідь у тісній співпраці зі Сполученими Штатами, застосувавши ядерні арсенали США.
"Я вважаю, що було би ірраціонально з їхнього боку наважитися на ядерну атаку проти Республіки Корея, і якщо вони це зроблять, то ядерний альянс РК-США негайно завдасть удару по Північній Кореї за допомогою американської ядерної зброї", - наголосив Юн.
Ця заява з'явилася на фоні нещодавніх військових активностей Північної Кореї. Зокрема, 31 жовтня КНДР здійснила успішний запуск нової твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети під назвою Хвасонг-19.
Тож президент Юн, відомий своєю жорсткою позицією щодо Північної Кореї, вчергове підтвердив курс на зміцнення оборонного союзу з США. У виданні пояснили: це пов'язано з постійним розвитком Північною Кореєю свого ядерного арсеналу та балістичних ракет, що є грубим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН.
Відповідно до повідомлень, Сеул має намір зміцнити свої зв’язки з Вашингтоном, використовуючи 70-річний військово-політичний альянс, який набув особливої значущості в останні часи.
В кінці жовтня президент Зеленський в інтерв'ю південнокорейському телеканалу KBS зазначив, що Україна має намір "в найближчому майбутньому" надіслати Південній Кореї детальний запит, який міститиме перелік озброєнь, необхідних для підтримки українських військових.
Президент підкреслив, що в умовах цієї війни Україна демонструвала обережність у відносинах із Південною Кореєю, і, в свою чергу, Південна Корея також проявляла обачність щодо України.
"Однак тепер, коли Північна Корея отримала офіційний статус країни, що підтримує агресію проти України, наш запит стане більш детальним. Мій представник, який найближчим часом відвідає Південну Корею, разом зі мною обговорить питання постачання зброї", - підкреслив Зеленський.
Нещодавно президент Республіки Корея висловився про можливість постачання зброї Україні. Як повідомляє Barron's, Юн зробив цю заяву під час пресконференції в Сеулі.
За його інформацією, питання постачання озброєння буде визначатися "ступенем активності Північної Кореї" у конфлікті Росії з Україною, повідомляє Укрінформ.
"Тепер, в залежності від активності Північної Кореї, ми будемо поетапно змінювати нашу стратегію підтримки. Це вказує на те, що ми не відкидаємо варіант надання зброї," - зазначив Юн.
Він також поділився інформацією про те, яку саме військову техніку може отримати Україна.
"Якщо ми будемо й надалі забезпечувати озброєння, оборонна зброя матиме найвищий пріоритет", - заявив президент РК.
Нагадаємо, що Південна Корея дотримується політики, згідно з якою вона не постачає озброєння країнам, що знаходяться у військових конфліктах. Проте, така позиція може зазнати змін у світлі активізації північнокорейських військових у Росії, які підтримують її агресивні дії проти України. Це підтверджують нещодавні висловлювання Юна.
Проте Південна Корея не має наміру сидіти склавши руки, чекаючи на наступ підготовлених в Україні солдатів з Півночі. У цьому контексті також активно розвивається співпраця зі Сполученими Штатами.
Відомо, що 1 листопада США та Південна Корея вперше організували спільні навчання, в яких були задіяні ударні дрони. Це відбулося всього через день після того, як Північна Корея здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети.
3 листопада Республіка Корея, Сполучені Штати та Японія провели спільні повітряні навчання на південній частині Корейського півострова. За інформацією Об'єднаного комітету начальників штабів (JCS), винищувачі трьох країн супроводжували бомбардувальник B-1B над водами, де перетинаються зони ідентифікації повітряного простору Південної Кореї та Японії. B-1B здійснив умовну атаку на ціль, продемонструвавши свої "вражаючі" можливості.