Аналіз тестування на ВІЛ в Україні: свіжі дані по регіонах - Здоров'я 24
В Україні спостерігається збільшення кількості тестувань на ВІЛ-інфекцію. Водночас, частка виявлених випадків залишається на порівняно стабільному рівні.
Актуальні дані опублікував Центр громадського здоров'я (ЦГЗ) при МОЗ.
Ознайомтеся також з новинами: в Україні розпочався епідемічний сезон, і Міністерство охорони здоров’я повідомило про штами вірусів, які наразі поширюються.
Там повідомили результати епідеміологічного нагляду, який проводили у Києві та ще 12 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Черкаській і Чернігівській.
У 2021 році під час тестувань було виявлено, що 2,7% людей мають інфекцію. У 2022 році цей показник зменшився до 2,6%, проте у 2023 році спостерігалося зростання до 3,5%. На сьогодні, у 2024 році, частка виявлених випадків знову знизилася до 2,4%.
Протягом останніх чотирьох років близько 12 тисяч громадян України пройшли тестування. Чоловіки зверталися за діагностикою частіше, складаючи 64,2% усіх звернень.
Максимальна кількість зареєстрованих випадків інфікування спостерігалася серед молоді у віці від 18 до 24 років, зокрема у жінок до 20 років, де цей показник становив 19%.
- інформували у Центрі громадського здоров’я.
У 2024 році найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції була зафіксована в Запорізькій, Миколаївській, Полтавській і Чернігівській областях.
Експерти Центру громадського здоров'я підкреслили, що в цих областях основним ризиковим чинником для нещодавнього поширення ВІЛ стали незахищені статеві стосунки.
Підкреслюється, що рівень виявленого НІ серед українців з основних груп ризику перевищував частку ВІЛ-позитивних (2,6% серед протестованих) тільки в категорії чоловіків, які мають статеві стосунки з чоловіками (4,8%), а також серед осіб, що вживають ін'єкційні наркотики (3,1%).